Po období zběsilého nakupování a konzumu pod hlavičkou Black Friday přichází den, kdy se lidé naopak zaměřují na dávání a pomoc potřebným, tedy Giving Tuesday.

A protože se blíží Vánoce, máme pro vás férový návrh – můžete nakoupit dárky pro své blízké a rovnou tím podpořit charitativní projekty a ty, co letos potřebují každou korunu. 

Debra

Tričko od Lukáše Musila
Cena: 700 korun

Originální tričko s rubem navrch upozorňuje na problémy lidí trpících nemocní motýlích křídel, které může i pouhá cedulka na oblečení poranit. Jeho koupí podpoříte nadaci Debra, která pomáhá pacientům po celém Česku. 

Grafika od výtvarníka Petra Nikla

Člověk v tísni
Cena: 6 000 korun

Koupí litografie inspirované vodou v přírodě přispějete na na program Voda, který se zaměřuje na pomoc lidem z rovníkových oblastí trpících jejím nedostatkem. 

Karafa s mokřadem

Nadační fond Veolia
Cena: 900 korun

A ještě jednou voda. Karafu se skleničkou s motivem mokřadu navrhli studenti Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla z UMPRUM. Výtěžek z limitované edice míří na podporu programu Vraťme vodu přírodě realizovaným Českým svazem ochránců přírody. 

Šperk z 3D tiskárny

Nadační fond Veolia
Cena: 395 korun

Sháníte pod stromeček jen malou drobnost? Ptáček z 3D tiskárny od slovenské umělkyně Lucie Littery možná může být tím pravým. Vaše peníze poputují do fondu na vykupování vzácných mokřadů. 

Květinový kalendář

Cesta domů
Cena: 200 korun

Ne všichni mají to štěstí, že mohou zemřít doma. Ale mohli by, kdyby existovalo víc takových organizací jako je Cesta domů poskytující paliativní péči nevyléčitelně nemocným. Podpořte jejich záslužnou činnost nákupem v charitativním obchodě. Nehodil by se vám na příští rok třeba květinový kalendář?

Tričko Žiješ srdcem

Loono
Cena: 750 korun

Tričko pro lidi se srdcem na pravém místě. Na e-shopu organizace Loono najdete diáře, šperky, ponožky i trička. Jejich koupí pomůžete organizaci, která učí Čechy starat se o svoje zdraví. 

Vánoční balíček pro Husákovy děti

Paměť národa
Cena: 619 korun

Husákova normalizace měla svoje hrdiny i zbabělce. O nich si můžete přečíst ve dvou dílech knihy Normalizované životy autorů Adama Drdy a Mikuláše Kroupy. Ideální dárek pro všechny Husákovy děti, milovníky historie a knih.