Tahle země není pro starý. Kdepak. Tahle země je pro starý i pro mladý a my vám to v únorovém Forbesu dokážeme. Jako každý rok touhle dobou přinášíme výběr těch největších českých talentů do 30 let. A je to skvělá parta mladíků a mladic, kterým patří budoucnost téhle země.

Energie, elán a ambice ale nechybí ani těm, kdo už mají pár dekád za sebou. Ti navíc mají i zkušenost a rozvážnost, což se v byznysu dost hodí. Co všechno tedy nový Forbes, který můžete už nyní kopuit v trafikách nebo v našem e-shopu, nabízí?


Sněhová královna Ester

Ve dvou letech ji postavili na lyže a o tři roky později na snowboard. Ani jednoho se nevzdala a v obou disciplínách se teď dere na světový vrchol. Ester Ledecká je největší česká naděje pro zimní olympiádu a my s ní přinášíme exkluzivní dvojrozhovor – Janek zpovídá Ester.


Podtřicátníci jsou tu

Letošní výběr 30 pod 30, to je třicítka svěžích jmen pro rok 2018. Jsou tu byznysmeni, investoři, sportovci, umělci, reklamní mistři, ale i konatelé veřejného dobra. Je to vskutku pozoruhodná parta, kterou jsme navíc fotili ve velmi zajímavém prostředí – jelikož letos naše republika slaví 100. výročí, vzali jsme je třeba na pódium Národního divadla či do Rudolfina. Slavná minulost a hvězdná budoucnost, to funguje!


Ochutnávku výběru 30 pod 30 najdete i v našem webovém speciálu zde!


Rodinná partie

Otec a syn. Thai Ngoc Nguyen a Thai Dai Van Nguyen. První založil a spoluvlastní řetězec Sportisimo, ten druhý se stal nejmladším českým šachovým velmistrem v historii. A my jsme se jich ptali na to, jaké jsou rozdíly mezi první a druhou generací vietnamské komunity u nás, na byznys Sportisima i Sicilskou obranu.


Zložka na Andreje Babiše

Druhý nejbohatší Čech a český premiér. Jak velké je opravdu jeho jmění? My jsme mu to spočítali na 101 miliard korun a vy se ve velkém přehledu můžete podívat, co všechno do Babišova majetku patří. Hezky položku po položce.


Laurin & Klement

Sto let podnikání v Česku mapujeme s pomocí toho nejlepšího možného formátu: minule jsme v komiksu představili osudy Tomáše Bati, tentokrát je na řadě dvojka zakladatelů z Mladé Boleslavi. Věděli jste třeba, že před auty vyráběli kola a motorky?


Mistr zenu, nejlepší škola a Čapkovi roboti

K 30 pod 30 tradičně patří i příběhy. Tentokrát máme kromě Ledecké a Thaie tři:

1) O Ondřeji Kaniovi a Tomáši Jízdném, kteří sice sami nedostudovali, ale vzdělání dnes pod značkou JK Education prodávají.
2) Takoví užiteční roboti o Tomáši Gogárovi a spol., kteří pomocí umělé inteligence učí počítače rozumět fakturám.
3) Mistr zenu: jak Jan Bednář potichu vybudoval jeden z nejzajímavějších českých startupů – na Floridě. Jeho společnost ShipMonk stěhuje i Jaromíra Jágra.


7 nad 70

Stáří vpřed. Vytipovali jsme sedmičku zasloužilých podnikatelů, kteří si nedávají bačkory na nohy a fajfku do úst, ale makají dál. Bechyně, Jelínek, Kudela, Hodač, Štěpánková… A příběh Jana Vrby, spolumajitele kloboukářské firmy Tonak, určitě stojí za přečtení.


100 spravedlivých

Americké firmy po desítky let škrtaly pracovní místa, omezovaly benefity a před zaměstnanci upřednostňovaly akcionáře. To se teď ale mění. Žebříček „100 spravedlivých“ ukazuje, že společnosti, jež pečují o své lidi a slušně je platí, jsou výkonnější než ty, které na lidi nedbají. Nejlepší z nich? Intel.


Každý krajíc dobrý

Na jihu Moravy „peče“ rodina Kornfeilových už 27 let pekařské pece. Chléb z nich voní od Ruska přes Austrálii po Kalifornii. Třeba renesance řemeslných pekáren naplno dorazí i do Česka…


Jede Sporten šusem?

Atak na špičky závodního lyžování i na peněženky náročnějších zákazníků. Více vlastních značek, větší zisk i tržby. Takovou budoucnost chystá pro Sporten jeho nový majitel, sněhumilovný miliardář Tomáš Němec. My jsme jeho strategii dopodrobna zmapovali.


Dělej dobro a zbohatni.

Jak hrát ženskou kartu a přitom se těšit na skvělý zisk? Ženy podnikatelky jsou investory ze Silicon Valley neprávem opomíjeny. Jenny Abramson a spol. v tom vidí příležitost, jak vydělat.


Únorové číslo právě v prodeji!