V únorovém čísle vás čeká pořádná nálož energie. Je totiž plné úspěchů a plánů lidí, kterým ještě nebylo ani 30 let. Evidentně právě jim patří budoucnost Česka. K jejich energii jsme přibalili, jak jste zvyklí, exkluzivní čtení o českém i světovém byznysu…

30 pod 30 – Tohle je náš výběr 30 výjimečně úspěšných lidí, kterým ještě nebylo 30 let. Najdete tu mimořádně talentované mladé ženy a muže, kteří stoupají neobvykle rychle nahoru a máme se od nich co učit. Nevěříte? Čtěte!


Dlouhý let – Oliver Dlouhý sbírá z nebe to nejlepší, co tam najde, a díky tomu roste jeho byznys o tisíce procent ročně. Ano, to není překlep. Jeho vyhledávač nejlevnějších leteckých spojů má neobvyklý a zatím jedinečný algoritmus, miliardové obraty, slušnou marži a to z něj dělá nejzajímavější a nejprogresivnější český startup současnosti. Co všechno za to musel zaplatit? Dozvíte se v rozhovoru.

obalka_unor_2016


S Bernardem na pivu – Když vezmete do hospody na pivo ikonu českého podnikání a tři jeho naděje, co z toho vznikne? Budou si rozumět? Vidí svět a Česko stejně, nebo každý žije jinde? Tady se to dozvíte.

bernard-pivo


Odvážná Škodovka – Bernhard Maier je novým šéfem Škoda Auto. Přišel sem z Porsche a tohle je vůbec první rozhovor, který se rozhodl poskytnout. Je o elektromobilech se značkou Škoda, její budoucnosti, dobývání západní Evropy a možná jednou brzy i Spojených států. Exkluzivní rozhovor s novým šéfem Škody jen ve Forbesu.

skodovka-CEO


Andrej Pekař – Jsem ministr financí, říká dokola Andrej Babiš a se svým impériem Agrofert prý nemá nic společného. Tak jsme se na to podívali zblízka. Viděli jsme třeba, jak roste vedle jeho továrny na hnojiva největší pekárna pro celé Německo. Podívejte se s námi, co ministru financí zatím vydělává nejvíc a kde to je.

danglar


Nejvýnosnější fondy 2015 – Podívejte se, kam bylo nejlépší uložit peníze a kolik vám ty nejúspěšnější (podle našich kritérií) fondy mohly vydělat.


Bylo nás pět – V malé dílně kousek od Mostu vznikají malinkaté součástky, které ale dobývají svět. Minimálně ten modelářský. Firma Eduard se tu z ničeho stala lídrem ve svém oboru a teď se pouští do vlastních modelů – a je zase úspěšná.

eduard


Advokát No. 1 – Právo může být dobrý byznys. To dokazuje advokátní kancelář Havel Holásek, která za 15 let dorostla v českou jedničku na trhu s právními službami. Jak se to dělá, uspět na rozděleném a přeplněném trhu a udělat z nuly jedničku?

havel


Plus Flipagram, Vans, Fitbit, Melinda Gates, vila Memories, Mercedes, lyže Zai… a ještě další spousta čtení, to všechno vás čeká v únorovém Forbesu. Snad se vám bude líbit, dělali jsme, co jsme mohli. Napište nám, jestli se vám líbil a co bychom měli zlepšit! Moc děkujeme za přízeň a za to, že čtete náš magazín. petr.simunek@forbes.cz