skip to main content
Breaking News

Bitcoin překonal rekordy. Už zase

Pokud nějakou breaking news svět byznysu žije opravdu často, pak je to zpráva o novém rekordu nejznámější kryptoměny. Skoro by se nabízelo říct, že tyhle zprávy už nejsou ani breaking, ani news.

Ano, bitcoin znovu překonal maxima. Dosáhl hranice 68 000 dolarů, tedy bezmála 1,5 milionu korun, a vystoupal tak během obchodování v Asii na dosavadně nejvyšší hodnoty. Na rekord se vyšplhala i druhá největší kryptoměna ethereum. Podle analytiků k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.

Kolem 8:15 středoevropského času se bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk obchodoval za 68 096 dolarů, a za posledních čtyřiadvacet hodin si tak připisoval asi 3,1 procenta. Vystoupil až na 68 525,84 dolarů, rekord z poloviny října činil 66 974,77 dolarů.

Reklama

Druhá největší kryptoměna ethereum se ve stejnou dobu prodávala za 4815 dolarů, za 24 hodin vykazovala růst o 1,5 procenta. Předtím vystoupila na dosavadní maximum 4839,92 dolarů.

„Máme pocit že trh změnil,“ konstatoval Matthew Dibb ze společnosti Stack Funds, která spravuje kryptoaktiva. Poukázal přitom na zvýšenou poptávku ze strany velkých investorů, a dokonce i penzijních fondů. „Lidé nyní přicházejí na to, že nemít žádnou pozici, ani velmi malou, pravděpodobně není pro další vývoj dobré, a tak nakupují kryptoaktiva za nynější cenu,“ dodal.

Kryptoměny, které od minulého měsíce výrazně posilují i díky spuštění prvního fondu ETF zaměřeného na bitcoinové futures, se evidentně jen tak nezastaví. Dost možná se proto nad stejným článkem oslavujícím nevídané rekordy sejdeme brzy znovu. Na viděnou!