skip to main content
Byznys

Válka konzolí začala. Microsoft nabídne všechny nové hry přes předplatné

Ve světě videoher začaly vzrušující časy. Blíží se generační obměna, Microsoft i Sony představily nové konzole i řadu atraktivních titulů. A zatímco v souboji zařízení nadchlo spíše Sony se svým futuristickým PlayStationem 5, nabídkou a modelem hraní by zase mohl uspět Microsoft.

To alespoň naznačil čtvrteční stream Xbox Game Showcase, který byl vzhledem ke zrušené výstavě E3 hlavní prezentací nových titulů od Microsoftu. Jak název napovídá, primárně se tam představovaly hry pro novou konzoli Xbox Series X, vedle toho však zazněla i velmi podstatná informace.

Všech 21 titulů, které během prezentace dostaly prostor, bude hned od začátku k dispozici majitelům konzole (a některé i na PC) prostřednictvím Xbox Game Passu, což je jakási herní alternativa Netflixu, tedy služba na předplatné her. To je pro hráče výtečná zpráva a pro Microsoft významné plusové body. Spolu s rozjíždějící se službou xCloud, která umožní streamovat nové hry i na starších PC či mobilních zařízeních, tak firma nabízí hráčům služby, jež jí ve válce s konkurencí mohou významně pomoci.

A na co se od Microsoftu můžeme těšit? Dle očekávání proběhlo představení šestého dílu ikonické akční série Halo, který má podtitul Infinite a dle videa působí jako bezpečná evoluce oblíbené značky (byť se některým fanouškům nejeví tak next-gen, jak čekali). Podle sci-fi série se chystá také seriál od Showtime, což slibuje, že by příběh boje proti mimozemské rase Covenantů mohl být v blízké budoucnosti hodně v kurzu.

Reklama

Větším překvapením byl trailer z druhého dílu akční hry v otevřeném postapokalyptickém světě S.T.A.L.K.E.R., který se odehrává v Zóně plné mutantů a atmosférou připomíná nejvíce seriály Černobyl či Dark. Jednička se stala mezi hráči velmi populární, a tak se uvidí, jak si ukrajinské studio GSC Game World zvládne poradit s ambicemi druhého dílu včetně nelineárního příběhu s řadou zakončení.

Příznivci příběhových titulů se mohou těšit také na restart pohádkové série Fable či na jiné fantasy Avowed od proslulých tvůrců her na hrdiny ze studia Obsidian. Stejní autoři také chystají nově oznámené DLC Peril on Gorgon pro svůj předchozí titul The Outer Worlds.

Fanoušci závodních her museli zajásat nad novou Forza Motorsport, která vyjde exkluzivně na Xbox Series X, ale nejspíš až v roce 2022. Atraktivně a poněkud tajemně vyhlíží také krásná hra Everwild (na hlavním snímku).

Souboj předchozí generace konzolí vyhrál PlayStation 4 se 108 miliony prodanými kusy, Xbox One dosáhl jen na 49 milionů. Dosud vše nasvědčovalo tomu, že Sony bude mít navrch i letos, avšak nabídka titulů i snadný přístup k jejich hraní mohou Microsoftu přihrát hodně bodů.