skip to main content

Večer s Colinem Firthem? Naše filmové tipy jsou podobně neodolatelné

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici tipů si pro vás připravila redaktorka Zuzana Krajíčková.

Reklama

Kingsman: Tajná služba
(HBO, 2014, 130 minut)

Film, při kterém se pobavíte, a ještě na vás přenese potřebu být lepší, protože být charakter je zkrátka cool. Pořádně akční komedie o britské tajné službě, která je tak tajná, že o ní nikdo neslyšel, staví na tom nejušlechtilejším, čím se naši ostrovní přátelé můžou pyšnit: dobré mravy, bezvadný vkus a suchý humor.

Připočtěte k tomu neotřelé bojové scény i navýsost sympatické postavy a máte podívanou, k níž se budete rádi vracet.

P.S.: Pokud si Kingsmany oblíbíte, můžete si hned dát nášup v podobě vydařeného pokračování Kingsman: The Golden Circle z roku 2017.

Reklama

Rekviem za sen
(Netflix, 2000, 110 minut)

Na rovinu, doporučovat jeden z raných počinů režiséra Darrena Aronofského je trochu danajský dar. Snímek, vyprávějící o tom, jak člověka můžou úplně zničit nejenom fuj drogy z ulice, ale i ty legální, byl první v mé filmové historii, z něhož mi na konci bylo fyzicky zle.

A taky jeden z mála těch, které se nemůžu přimět zhlédnout podruhé. Na druhou stranu je tak sugestivní, že kdyby se povinně pouštěl na školách, nejspíš by promluvil do statistik závislostí mladistvých.

Krvavá nevěsta
(HBO, 2019, 93 minut)

Rada pro ženy: až vám novomanžel hned večer po svatbě řekne, že si v rámci tradic starobylého rodu musíte zahrát společenskou hru s ostatními rodinnými příslušníky, rovnou vezměte nohy na ramena. Anebo si obujte tenisky, vyzbrojte se a připravte se na to, jak si to zatepla srovnáte s vaší novopečenou tchyní – i kdyby to nakrásně byla sama Andie McDowell.

Reklama
Reklama