Společnost Slevomat oznamuje zásadní personální změny. Novým ředitelem Slevomatu se stává Tomáš Braverman, bývalý generální ředitel skupiny Heureka. Nahradí Ladislava Veselého, který nastupuje na rodičovskou dovolenou a opouští tak firmu po čtyřletém vedení. Tomáš Braverman převezme svou funkci v červenci 2024, jako CEO povede celou skupinu Slevomat Group, do níž patří také slovenský Zlavomat a Skrz.cz.

Tomáš Braverman působil v Heurece jako CEO deset let. Tržby firmy se za jeho vedení zdesetinásobily a počet zaměstnanců vzrostl ze 40 na 550. Navíc dohlížel na realizaci čtyř akvizic a úspěšně je integroval do firemní struktury.

„Jsem velmi rád, že se mohu připojit k týmu Slevomatu a pracovat po boku tak talentovaných lidí. Být součástí společnosti s vynikající strategickou pozicí v oblasti e-commerce a cestování, která ještě k tomu působí na více trzích, je výzvou, kterou rád přijmu. Zároveň věřím ve velký potenciál dalšího růstu. Velmi se těším, že budu moci stavět na silných základech společnosti a dále ji rozvíjet,“ sdělil Tomáš Braverman.

I přes těžké období pandemie překonal úspěšně Slevomat pod vedením Veselého výzvy trhu a v roce 2023 dosáhl rekordních hospodářských výsledků. Tržby firmy vzrostly o pětinu a hrubý zisk o sedmnáct procent. Český Slevomat je od roku 2017 také součástí nadnárodní skupiny Secret Escapes, která v Bravermanovi vidí klíčového hráče pro posílení pozice Slevomatu na trhu ve střední a východní Evropě.

Původem česká společnost Slevomat vznikla v roce 2010. Jedním z jejích zakladatelů je podnikatel Tomáš Čupr, který stojí také za online supermarketem Rohlík nebo rozvážkovou službou foodora. V Česku a na Slovensku má Slevomat více než tři sta zaměstnanců. V roce 2017 český Slevomat vstoupil do nadnárodní skupiny Secret Escapes.