Sebastian Wagner a jeho brněnská skupina Winning Group projektují mrakodrapy ve Frankfurtu, novou Red Bull hokejovou halu v Mnichově nebo urychlovač částic v německém Darmstadtu.

Za čtyři roky dosáhla Winning Group dvouapůlmiliardových tržeb, povedlo se jí přesvědčit Daniela Křetínského a jeho EPI, se kterou společnými silami budují v Německu automotive, a teď svůj název přenese i na hokejovou halu brněnské Komety.

Rozšiřuje tak dlouholetou spolupráci a stává se gold partnerem dvojnásobného mistra Extraligy ledního hokeje. Winning Group působí zejména v oblasti strojírenství, stavebnictví a developmentu na českém a německém trhu.

Díky posílenému partnerství se multifunkční hala dříve známá pod názvy Rondo nebo DRFG Arena přejmenuje na Winning Group Arena. Spojení sil by mělo slavnému klubu zajistit stabilitu a je o to cennější, že přichází ve chvíli, kdy se nejen hokejový svět pere s nejistotou způsobenou pandemií koronaviru. 

„Jsme velice hrdí na to, že se nám před začátkem nové sezony podařilo posílit spolupráci s tak významnou značkou, jakou je Winning Group. Věříme, že Kometa bude nyní ještě silnější a že společně dosáhneme dalších velkých úspěchů,“ říká Libor Zábranský, majitel a trenér Komety.

„Uděláme maximum pro to, abychom byli úspěšní, a přinášeli našim skvělým fanouškům nadále radost. Podpis takovéto smlouvy je v dnešní době něco unikátního,“ pochvaluje si.

„Když se na nás Libor obrátil s žádostí o významnější podporu, tak jsme automaticky brali, že nemůžeme zůstat stranou. Je to naše společenská odpovědnost vůči klubu z města, ve kterém žijeme a podnikáme,“ říká k rozšíření partnerství Sebastian Wagner, předseda představenstva a majoritní akcionář Winning Group.

„Máme rádi hokej a zápasy Komety pro nás představují relaxaci po náročné práci. Kometě přejeme pro tento rok úspěšnou sezonu,“ dodává muž, který také v centru Brna provozuje restaurace Pavillon Steak House a Vittorio.

Šestatřicetiletý Němec se cítí doma tady v Česku, kde společnost Winning Group před pěti lety založil. Od začátku se v ní soustředí na stavitelství z železobetonu, projekční práce zaměřené na statiku a výrobu dílů pro automobilový průmysl.