Kvůli horšící se epidemické situaci vláda ANO a ČSSD v demisi od rána projednává návrhy zpřísňujících opatření a podle informací ministra školství Roberta Plagy již schválila plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy, které se uskuteční 22. a 29. listopadu.

Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv. Podle Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a zajištění prezenční výuky.

Uvažuje se také o tom, že by na kulturní a sportovní akce nebo do restaurací mohli jen lidé, kteří jsou očkováni nebo jsou do půl roku po prodělání nemoci. Už by nestačilo předložit negativní výsledek testu.

Ve hře je ale i mírnější varianta, že by se uznával jen přesnější PCR test. Návrhy chce kabinet dnes projednat také s experty pětikoalice, která sestavuje příští kabinet. Konečné rozhodnutí má padnout v úterý.

Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků, uvedla na twitteru armáda. První žádosti o pomoc obdrželi vojáci prostřednictvím Ústředního krizového štábu z Moravy.

Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes 10.000 nových případů nemoci covid-19. Laboratoře jich potvrdily 10.395, což je zhruba o 2000 více než před týdnem.