Trocha romantiky ještě nikdy ničemu neuškodila. A když se blíží svatý Valentýn, o důvod víc poohlédnout se po cestě za hranice každodennosti. Ať už tenhle svátek zamilovaných slavíte, nebo jen rádi objevujete krásná nová místa, máme tipy, kam vyrazit.

Ve spolupráci s platformou Amazing Places přinášíme doporučení na osm míst v Česku a jedno na Slovensku a v Rakousku, která mají romantiku ve své DNA.


Spaní na medu

Ještě to není ani rok, co manželé Dočekalovi otevřeli hostům svou maringotku uprostřed louky v Orlických horách. Není to jen tak obyčejná maringotka, tahle voní po medu. I když v zimě včely, které jinak útulně bzučí v úlech pod lavicí, spí, tahle schovka se neomrzí. Výhled na okolní zalesněné kopce a minimalistický a zároveň útulný interiér poskytne ten správný relax.

Pro Dočekalovy, kteří dřív působili na různých manažerských pozicích, byla při stavbě klíčová ještě jedna věc: dostatečný komfort. A tak v nenápadné maringotce je všechno od sprchy s teplou vodou, splachovací toalety přes samozřejmé topení až po luxusní kuchyni. Za vůní medu se tak dá vyrazit kdykoli.


Vila Čapek

Nově zrekonstruovaná prvorepubliková vila s dechberoucí rozlehlou zahradou je balzám na duši. Na kraji Českého ráje se v tomhle domě, který býval prázdninovým sídlem rodiny architekta Ladislava Čapka, může člověk cítit jako v pohádce.

Na výběr je několik svěže vybavených pokojů nebo i samostatný dřevěný domeček pro ty, kdo chtějí mít víc soukromí. K dispozici je taky wellness, snídaně i večeře, takže člověk nemusí řešit nic než jen svůj relax.


Goldstück

Tohle je velká paráda. V překladu znamená jméno hotelu „kousek zlata“ a ano, na první pohled je tohle místo poklad. Komu nestačí oddat se heslu hotelu, které zní „sleep, eat, be happy & repeat“, pro toho je tady nekonečně možností vyžití v zimě i v létě.

Goldstück, kterému nechybí sauny ani venkovní vyhřívaný bazén, je totiž ve vesnici Saalbach-Hinterglemm, jedné z nejkrásnějších a zážitky nejnabitějších oblastí Rakouska. Kdo si potřebuje odpočinout od dětí, je tady na pravém místě. Vstup sem mají povolen jen dospělí.


Wellness hotel Fénix

Nemusí to být vždycky Alpy, že? Takový Ještěď má také své kouzlo, které se dá vychutnat třeba výhledem z hotelu Fénix. Wellness a soukromí tady hrají velkou roli. Proto tady mají dva spa apartmány, ve kterých je velká vířivka, sauna i terasa s výhledem.

Myslí tady i na ty, kteří se bez svých ratolestí neobejdou (nebo naopak) a mají tu pro děti vybavenou hernu i spoustu drobností, které rodiče s dětmi ocení.


Apartmány Ladná

V jihomoravské vesničce Ladná kousek od Břeclavi je šest moderně zařízených apartmánů, ve nichž se člověk může cítit jako na dovolené u moře. Pro pořádný relax jsou tady sauna, vířivka, jak se na lokalitu sluší, nechybí ani vinný sklípek s těmi nejlepšími víny z okolí i ze světa. A protože tady myslí na odpočinek do posledního puntíku, smí se sem jen bez dětí.


Hotel Augustine

Co je romantičtějšího než jedno z nejkrásnějších měst světa? Za odpočinkem pro dva není třeba vždycky jezdit na konec světa. Jedinečné zážitky se dají objevit i v české metropoli, kterou není od věci poznávat z perspektivy hosta.

Jeden z nejkrásnějších pražských hotelů, který tvoří sedm historických budov, člověka pohltí svou atmosférou i službami. Každý pokoj je tady jiný, všechny ale spojuje luxusní italský design. Samozřejmostí je wellness, masáže i turecké lázně hammam.


Zámek Ratměřice

Kdo si potrpí na luxus a jen tak něco jeho představy neuspokojí, na toho jsou připraveni v Ratměřicích kousek za Benešovem. Luxusně a stylově vybavený zámek, ve kterém se člověk snadno cítí jako v pohádce, má kromě hezkého wellness i (skoro) nekonečnou zámeckou zahradu, která vybízí i v zimním počasí k romantickým procházkám. Výborně tady i vaří.


Hotel Clemar

Uprostřed Znojma v měšťanských domech z 16. století sídlí butikový hotel Clemar, který propojuje historické prvky s moderním designem. To nejlepší, ovšem kromě krásné a obrovské vany přímo v ložnici, je příjemný osobní přístup.


Chateau Amade

Zámek Ratměřice už znáte? Jestli je tohle styl, který na romantický pobyt se svou drahou polovičkou hledáte, je tady ještě jeden tip. V zámku Amade, který je kousek za Bratislavou a býval rezidencí šlechtického rodu Amadé, se dá vrátit do starých časů. Každá místnost je jiná, zdobeny jsou ručně malovanými tapetami a tkanými přikrývkami. Nechybí ani pestré wellness se saunami a bazény.


Two Fingers

Luxus, zámky a města jsou fajn. Někdy je ale stejně nejlepší probudit se uprostřed přírody, kde člověka nic neruší, může se jen kochat okolím a nechat plynout čas. Přesně takový zážitek slibuje kousek od Náchoda projekt Two Fingers, do něhož patří dvě maringotky, tři posedy a dvě chatičky. Společný jmenovatel? Čerstvá snídaně, kterou člověk najde ráno za dveřmi.