skip to main content
Breaking News

Volkswagen a Bosch budou spolupracovat. Spojí síly v oblasti automatizace řízení

Společnost Cariad, která je softwarovou divizí automobilky Volkswagen, a dodavatel automobilových součástek Bosch se dohodli na spolupráci při vývoji technologií pro automatické řízení vozidel. Firmy to v úterý uvedly ve společném tiskovém prohlášení. Spolupráce by podle nich měla urychlit zavádění funkcí automatického řízení do všech typů vozidel a přinést tak řidičům více bezpečí a méně stresu.

„Společnosti Bosch a Cariad nyní spolupracují na dosažení tohoto cíle a dohodly se na vytvoření rozsáhlého partnerství. Firmy chtějí zajistit, aby bylo částečně i vysoce automatizované řízení vhodné pro sériovou výrobu, a tím pádem dostupné široké mase spotřebitelů,“ píše se v tiskové zprávě. Do spolupráce by se mělo zapojit více než 1000 expertů z obou podniků.

Reklama

„Automatizované řízení je klíčem k budoucnosti našeho odvětví. Naše spolupráce posílí reputaci Německa v oblasti inovací,“ prohlásil šéf společnosti Cariad Dirk Hilgenberg. 

Volkswagen vytvořil softwarovou divizi Cariad v roce 2020. Cílem automobilky je, aby divize do roku 2025 dodávala 60 procent softwaru využívaného v jejích vozech. V roce 2020 divize dodávala deset procent tohoto softwaru, poznamenala agentura Reuters.