Narodil se v polském Lubinu, většinu dospělého života prožil v zahraničí a prožil závratnou baletní kariéru. Jiří Bubeníček byl sólistou Hamburské státní opery nebo prvním sólistou Semper Oper v Drážďanech a své choreografie uvedl na scénách v San Franciscu, New York City Balletu či například v milánské La Scale.

„Jako tanečník víte, že váš profesní život existuje jen teď a tady. Užíváte si sílu přítomného okamžiku,“ komentuje krátkou životnost povolání těch, kdo se pro balet rozhodnou.

Společně s manželkou, umělkyní Nadinou Cojocaru, uvedou už brzy v Česku premiéru pro Pražský komorní balet. Pod názvem La Strada půjde o inscenaci inspirovanou stejnojmenným a neobyčejným snímkem Federica Felliniho.

Do Česka se ale ještě letos Jiří Bubeníček vrátí, a to v rámci Festivalu Krumlov, který se v jihočeském letovisku uskuteční od 12. července do začátku srpna. Choreografie Jiřího Bubeníčka zarámuje zahajovací a závěrečný koncert.

Koho si Jiří Bubeníček vybere v Krumlově do svého masterclassu a jak se tančí s bratrem dvojčetem? To a ještě více se dozvíte v nejnovějším díle podcastu Forbes Life!