Proměnit suchou poušť v kvetoucí zahradu? Ano, i to je možné. Český pavilon na světové výstavě v Dubaji předvede, jak mohou inovace zlepšit budoucnost lidstva. Ostatně inovace jsou pro tuhle ambiciózní metropoli velké téma.

Obyvatelé Dubaje se totiž chtějí oprostit od závislosti na ropě a posílit odvětví turismu a služeb. Nejrychleji rostoucí město světa tak nabízí kromě nadupaného Expa také pohádkové hi-tech atrakce i unikátní gastronomii.

Deep Dive Dubai

Od letošního roku má Dubaj na svém kontě další světové nej. Zatímco nejvyšší budovou světa se Dubaj pyšní už více než deset let, nejhlubší bazén tu otevřeli teprve před pár týdny. Deep Dive Dubai ale není jen tak obyčejným bazénem pro milovníky potápění.

V šedesátimetrové hloubce se ukrývá celé podvodní město, jehož atmosféru dokresluje nasvícení a ozvučení. Můžete si tu zahrát třeba stolní fotbálek, šachy nebo si zajezdit na kole.

Address Marina View

Dubaj se od letošního roku pyšní také nejvýše položeným bazénem na světě – s výhledem, jaký si jen těžko dokážete představit. V 77. podlaží hotelu Address Beach Resort, v neuvěřitelné výšce 294 metrů, se nachází 75 metrů dlouhý bazén z něhož si prohlédnete Dubai Marinu, umělý ostrov Palm Jumeirah nebo ikonický hotel Burdž al-Arab.

Bazén bez viditelných okrajů, v němž jako by byla voda ohraničena nějakým kouzlem, je přístupný pouze hotelovým hostům. Okouzlující výhled si vychutnáte ale i v hotelové restauraci, která s bazénem sousedí.

Bazén s nejlepším výhledem v Dubaji
Bazén s nejlepším výhledem v Dubaji

Ain Dubai

Dubajské vyhlídkové kolo je se svými 250 metry téměř dvakrát vyšší než ikonické London Eye. Více než půlhodinovou jízdu a pohled na dubajské pobřeží si ve 48 klimatizovaných kabinách můžete užít také. Základní vstupné začíná na 770 korunách za jízdu.

Nakheel Mall

Před vypuknutím celosvětové pandemie bylo v Dubaji, v samém srdci umělého ostrova ve tvaru palmy Palm Jumeirah, otevřeno nákupní centrum Nakheel Mall. Ve srovnání s Dubai Mall je sice „miniaturní“, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Tři stovky obchodů přitahují milovníky shoppingu a zábavních atrakcí. Pod jednou střechou se nachází trampolinový park, indoorové hřiště, kino se čtrnácti plátny a samozřejmě několik restaurací a barů. Návštěvníci mohou také využít vyhlídku z věže Palm Tower, která ve výšce 230 metrů nabízí další z velkolepých výhledů na Dubaj.

Restaurace Enigma s výhledem na jachty

Vychutnejte si zlato na talíři ve vyhlášené perské restauraci Enigma v nové ambiciózní čtvrti Dubai Culture Village. Specialitou menu je totiž „Golden Journey“ – menu sestavené z předkrmů Sabzi Khordan (kombinace čerstvých bylinek, syrové zeleniny, ořechů, perského sýru a chleba, oliv a nakládaných okurek), MastoLaboo (jogurtový dip s řepou zdobený zlatými lístky) a Salad Chupan (meloun, řeřicha, nakládané olivy, ořechy a domácí sýr) doplněných teplou přílohou nazývanou Nargesi (pokrm z vajec, smažené cibule a špenátu).

To je ale teprve začátek. Zlatá cesta vrcholí jehněčím kebabem zabaleným nikoli do tortilly, ale do 24karátového zlata! A to vše s výhledem na jachty a velkolepý bazén Palazza Versace.

Enigma Golden Journey
Luxusní degustační menu potěší oči i chuťové buňky.

Drift Beach Dubai

A nakonec relax pod palmami. Drift Beach Dubai je luxusní plážový klub s obrovským bazénem a kilometrovou soukromou pláží. Už jen kvůli výhledu na nejslavnější dubajská panoramata si zaslouží vaši pozornost.