skip to main content
Sport

Vzhůru do Pekingu. Co obléknou čeští olympionici na zimních hrách?

Tradičně do barev české vlajky je laděná kolekce pro sportovce, kteří v únoru odjedou na zimní olympijské hry do čínského Pekingu. Červenomodrobílé oblečení dodá opět firma Alpine Pro a celá kolekce je navržená tak, aby obstála i v extrémních podmínkách až do minus třiceti stupňů.

Pro sportovce se vyrobilo jednadvacet tisíc kusů kolekce a celý set má třiatřicet druhů oblečení a tři druhy obuvi. Na výrobu bund se využilo bezmála jedenáct set metrů bílého a potištěného nanomembránového materiálu, na modré kalhoty se ho spotřebovalo pět set devadesát metrů.

Reklama

Olympijské oblečení si budou moci koupit i fanoušci – k dispozici jim bude 116 tisíc kusů kolekce a vybírat mohou z pětadvaceti produktů. Koupí čepice „Raškovky“ navíc podpoří Českou olympijskou nadaci.

„Jsem přesvědčený, že se jedná o nejkvalitnější kolekci v historii,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Nejhodnotnějším artiklem jsou bunda a kalhoty, které vznikaly od návrhu až po výrobu v tuzemsku. Oproti běžným funkčním membránám zaručuje ta v olympijské bundě až čtyřikrát vyšší prodyšnost.