V milované černé komedii z roku 1991 byla posedlá záhadou Bermudského trojúhelníku, na školním vystoupení vychrstla na publikum krev a na Halloween šla koledovat sama za sebe. Když svůj outfit měla vysvětlit, prohlásila, že masoví vrahové také vždycky vypadají jako obyčejní lidé. Wednesday Addams ale nikdy do normální rodiny nepatřila.

Její nejbližší příbuzní by mohli být osazenstvem nějakého hororu, které inklinuje k černé magii. Původní televizní seriály i filmové adaptace s Addamsovými ale platily za čiré černé komedie, v nichž si aristokratická rodina s afinitou k smrti, zásvětí i temnému nadpřirozenu vůbec nebyla vědoma toho, jak bizarně na okolí působí. To však mělo spadeno třeba na její bohatství.

Film z roku 1991 mohl režírovat Tim Burton, tvůrce, který vždycky hledal a nacházel lidskost v těch největších monstrech, jenže měl dost práce s Batmanem. O tři dekády později ho ale přece jen naverboval Netflix, aby pro něj natočil čtyři z osmi dílů novinky Wednesday, která má osudy rodiny rozvíjet samozřejmě s akcentem na bledou dívku, která zamíří studovat na akademii, kde se seznámili její rodiče.

Ve dvou filmech si ji zahrála Christina Ricci, která teď předává otěže Jenny Ortega ze seriálu TY. Někdy na podzim také neuvidíme na obrazovkách filmové představitele jejích rodičů, Morticiu totiž nově hraje Catherine Zeta-Jones a Gomeze Luis Guzmán.

Hlavní obsazení ještě doplňuje Isaac Ordonez jako bratr Pugsley, instagramový účet DeuxMoi zaměřený na drby ze showbyznysu ale nedávno zveřejnil informaci, že by se k obsazení mohlo přidat ještě jedno velké jméno.

V přísném utajení prý svoje scény natáčela jistá hollywoodská hvězda, kterou by podle fanoušků mohl být soudem čerstvě očištěný Johnny Depp. Internetoví šťouralové si hned dali dohromady, že dosud nebylo oznámeno jméno představitele strýčka Festera, jehož by si tradiční Burtonův spolupracovník mohl zahrát.

Podle jiných informací ale nejde o Deppa, k obsazení se v dosud nepojmenované roli měla připojit právě zmíněná Christina Ricci.

Kdo se nakonec na obrazovkách objeví, tak může být velké překvapení. Tvůrci lákají na „osmihodinový film“, v němž bude Wednesday řešit vraždy, což zní trochu nebezpečně, vzhledem ke kvalitě posledních Burtonových filmů jako Dumbo nebo Temné stíny.

Hubatou mladou detektivku už navíc Netflix ve svém portfoliu má v podání Enoly Holmesové, která se brzy dočká druhého filmu. Wednesday tak vlastně může jen příjemně překvapit.