Tenhle hotel je světem sám pro sebe. Obklopený loukami a horami, ukrytý před okolním ruchem a s perfektní nabídkou služeb. Naturhotel Forsthofgut se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími hotely Rakouska –⁠ a to už je nějaké ocenění. Dovolenou tam koneckonců nedávno strávil třeba bývalý špičkový tenista Tomáš Berdych.

Místo zvané Forsthof v rakouském Leogangu existuje už více než 400 let. Když v roce 1617 vzniklo, mělo ale daleko do dnešního luxusního hotelu, bývala to hájovna spojená s hospodářstvím.

Poprvé se dvě ložnice rozhodli prarodiče současných majitelů návštěvníkům pronajmout až v roce 1960. O třicet let později nechala rodina Schmuckových přestavět hlavní budovu a otevřela hotel. Od té doby proměnila místo v horský ráj, ze kterého se jen těžko odjíždí.

Najdete v něm komfortní apartmány, cenami ověnčenou restauraci i luxusní wellness. Hotel disponuje vnitřním, venkovním i rooftop bazénem. Ke koupání je ale určený i rozsáhlý biotop kolem bazénu. Od něj je to jen pár kroků do druhé, japonské restaurace. Nechybí tu tenisový kurt a stáje, kde si můžete objednat projížďku na koni.

Místo je oblíbené zvlášť u rodin s dětmi. Pár desítek metrů od něj se totiž rozkládá minizoo a zvířecí farma s velkým hřištěm.

Máte-li plány na túry v rakouských horách, raději se s nimi rovnou rozlučte, protože tenhle hotel nebudete chtít opouštět. 

Ne nadarmo respektovaný magazín Falstaff zařadil Naturhotel Forsthofgut v posledním výběru mezi deset nejlepších hotelů v celém Rakousku, přičemž konkurence rozhodně není zanedbatelná.

Jméno Naturhotel má tenhle podnik zaslouženě. Zásluhu na tom má i lokalita – rakouský Leogang je kouzelným městem zasazeným v dlouhém údolí, které z obou stran obklopují hory. 

Naturhotel sám je série budov umístěná do obří zahrady, vše navíc umocňuje využití všudypřítomného dřeva a dalších přírodních materiálů i velkorysá vodní plocha biotopu uprostřed areálu. „Chtěli jsme to tady proměnit v pětihvězdičkový hotel, ale zároveň neztratit spojení s přírodou a udržitelností,“ vysvětlují majitelé. 

Obrovskou výhodou Naturhotelu je, že uspokojí každého. Děti tady mají vlastní spa, na večeři je čeká speciální bufet určený jen pro ně. Dospělí zase mohou vyrazit do útulné restaurace zvané jednoduše 1617, kde si pod zavěšeným parožím vychutnají fine dining v duchu rakouských tradic, nebo do stylového baru Botanist na signature drinky.

A v hotelu to žije. Je slušná šance, že v něm zažijete večer s živou hudbou, někdy se podává fondue, jindy probíhají ochutnávky vína a dost možná potkáte majitele Christopha Schmucka krmit místní faunu.

Právě on s manželkou Christinou nyní o hotel pečují. Christoph má primárně na starosti recepci, rezervace, restaurace a kuchyni, zatímco Christina se stará o úklid a údržbu, spa, marketing a dětský klub. 

„Jsme v hotelu každý den. Nejvíc ale pracujeme na tom, aby se pořád posouval dopředu,“ hlásí. Momentálně se tak třeba chystají vybudovat v areálu kampus pro zaměstnance, vylepšují hotelové lobby a neustále předělávají pokoje, aby dostály očekávání hostů.