Teploty stoupají, vládní opatření se rozvolňují a my se pomalu vracíme zpět do normálního života, o čemž svědčí i značný nárůst provozu. V některých případech jsou cesty do práce extrémně zdlouhavé. Místo toho, abychom použili MHD, totiž raději volíme bezpečnější cestu autem. Přece jen, epidemii ještě nikdo neodvolal.

Vedlejším efektem tohoto jevu jsou nervydrásající zácpy, maximálně útočící na naši trpělivost. Jak čas na cestách proměnit v činnost, ze které budeme mít užitek?

Nahrávejte své myšlenky
Samozřejmě, vaše ruce by měly být i při popojíždění na volantu. Využít ale můžete diktovací aplikace svého telefonu a tímto způsobem si zaznamenat své nápady, seznamy úkolů, a dokonce i e-maily. Zatímco telefonování (handsfree samozřejmě) vás nutí reagovat na to, co říká protistrana, diktování dává větší prostor soustředit se na provoz a zároveň být produktivní.

Poslouchejte audioknihy
Trápí vás, že nemáte dost času na čtení? Audioknihy jsou skvělým řešením, jak se zabavit během cestování do práce. Na náročný provoz se budete doslova těšit, protože čím déle strávíte ve voze, o to více si poslechnete. A některé audioknihy jsou natolik napínavé, že budete hledat záminku, jak se zase někam vydat.

Osvěžte to-do list a nebojte se nudit
Co vás dnes čeká? Jsou vaše priority na nejvyšších místech žebříčku úkolů? Projděte si je v hlavě a seřaďte tak, aby vás jejich vyplnění přivedlo k dlouhodobému cíli.

Zazpívejte si
Abyste byli produktivní a úspěšní, musíte umět dopřát sami sobě značnou dávku uvolnění a laskavosti. Poslechem své oblíbené hudby, u které si zpívejte tak nahlas, jak jen vaši případní spolujezdci dovolí, si skvěle zarelaxujete. Získáte také spoustu energie, která se bude během náročného pracovního dne hodit.

Zahálejte
Nebojte se také během zácpy nedělat nic, jen nechat myšlenky bloumat ve vaší hlavě. Ty opravdu kreativní nápady k nám přicházejí jen v okamžicích, kdy se nudíme a mysl je uvolněná. Dovolit si nebýt produktivní za každou cenu a být jen tak se sebou je podmínka nejen úspěchu, ale také duševního zdraví.