Jsou mladí, úspěšní a rozhodně mají co říct. Proto jsme členy našeho výběru 30 pod 30 vyzpovídali o tom, co všechno tvoří nedílnou součást jejich životů. Jednou z otázek bylo i to, kvůli jakému seriálu naposledy nespali. Tady jsou odpovědi 10 z nich, tak se nechte inspirovat.

Celý letošní výběr najdete tady:

Alex Koníček

Podnikatel, Big Boy, 28 let

Poslední seriál, kvůli kterému Alex nespal, je Agent. Vypráví o úředníkovi přeškoleném na tajného agenta, který se v 60. letech minulého století vydá do Sýrie na několikaletou nebezpečnou misi jako špion Mosadu.

Anna Kameníková

Herečka, 26 let

Poslední seriál, kvůli kterému Anna nespala, je Mandalorian. Pokud jste skalními fanoušky Hvězdných válek, je tohle to pravé pro vás. Děj se odehrává pět let po událostech ve filmu Návrat Jediů a 25 let před událostmi v Síla se probouzí a vypráví příběh mandalorianského námezdního lovce Din Djarina a jeho cestu podsvětím předaleké galaxie mimo pravomoc Nové republiky.

Barbora Šenoltová

Scénografka, 28 let

Poslední seriál, kvůli kterému Barbora nespala, je The End of the F***ing World. Ten právě nedávno ve svém výběru tipů doporučovala i kolegyně Jana Mertová, kde příběh krásně shrnuje.

„Příběh dvou podivínů, kteří jsou divní každý jiným způsobem, vás dostane svým černým humorem a radikální upřímností. Obě série přitom dokresluje skvělý soundtrack od britského písničkáře a kytaristy kapely Blur Grahama Coxona, který si dost možná budete pouštět ještě dlouho potom, co tohle dokoukáte.

Ctirad Sára

Podnikatel, BeWooden, 29 let

Poslední seriál, kvůli kterému Ctirad nespal, je Zaklínač. Akční fantasy odehrávající se ve středověkém vymyšleném světě vypráví o lovci netvorů jménem Geralt z Rivie, jehož osud je zvláštním způsobem spojený s osudem čarodějnice Yennefer z Vengerbergu a princezny Cirilly. 

David Procházka

Zakladatel, Donio, 27 let

Poslední seriál, kvůli kterému David nespal, je V Billově mozku: dekódování Billa Gatese. „Co si ze snímku odnesete, ať už se s názory Billa Gatese ztotožňujete, nebo ne, je notná dávka inspirace a hlavně motivace chtít něco změnit a něco pro to dělat. Bill Gates vám totiž ukáže, že nevidí nedosažitelné cíle. Všechno má řešení, a když se nepovede jedno z nich, najde jiné.“

Dominik Gazdoš

Podnikatel, Knihobot, 27 let

Dominik tvrdí, že o spánek ho žádný seriál ještě nikdy nepřipravil, přesto doporučuje dokumentární seriál Pán tygrů o chovu kočkovitých šelem a podivném podsvětí tohoto světa, které je obývané výstředními postavami, jako je například chovatel jménem Joe Exotic.

Eva Doležalová

Režisérka, herečka, 29 let

Eva tvrdí, že naposledy to nebyl seriál, co ji zdrželo od spánku, ale hororový film jménem Slunovrat. Ten vypráví o páru, z jehož vztahu už vyprchalo to pravé kouzlo, a tak se dvojice rozhodne vyrazit s kamarády na výlet do Skandinávie. V odlehlé vesničce se na letní slunovrat, jednou za 90 dní, koná slavnost, která se ale tentokrát zvrtne, když se parta kamarádů přidá k vesničanům při jejich tradičních rituálech.

Filip Koubek

Podnikatel, Motionlab, 29 let

Poslední seriál, kvůli kterému Filip nespal, je Údolí slz. Válečné drama o jomkipurské válce vyprávěné třemi hlavními postavami, které se ocitnou ve sporu, když arabské země vedené Egyptem a Sýrií zahájí překvapivý útok a téměř porazí Izrael.

Hynek Husník

Zakladatel, Reas, Storyous, 29 let

Poslední seriál, kvůli kterému Hynek nespal, je Manifest. Mysteriózní drama vypráví o tom, jak v New Yorku pět let po svém zmizení přistane let číslo 828. Pasažéry čeká složitý návrat do jejich starých životů, protože všichni jejich blízcí je už dávno pohřbili a smířili se s jejich odchodem.

Jackie Tran

Podnikatel, Cafefin, 27 let

Poslední seriál, kvůli kterému Jackie nespal, je Půjčovna masa (pro některé možná známější v originálu Altered Carbon). Kyberpunkové sci-fi se odehrává v roce 2384, kdy je možné lidské vzpomínky uložit na speciální disky, vložit do jednoho z krčních obratlů a poté znovu vložit do jiného lidského i uměle vytvořeného těla. Hlavní postava Takeshi Kovacs se probudí v jednom z těl po 250 letech a musí vyřešit vraždu, jinak stráví zbytek času ve vězení.