Ceny ropy ve středu již třetí seanci za sebou klesají a dostaly se na nejnižší hodnotu za sedm týdnů. Může za to zpráva o překvapivém růstu zásob ve Spojených státech, vyhlídky na dohodu o příměří na Blízkém východě nebo přetrvávající vysoká inflace v Spojených státech, která by mohla zpomalit tempo snižování úrokových sazeb v zemi.

Kolem 17:10 cena severomořské ropy Brent klesala o 2,2 procenta na 84,43 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu ztrácela 2,4 procenta a prodávala se za 79,95 dolaru za barel.

Americký úřad pro energetické informace EIA uvedl, že zásoby ropy v uplynulém týdnu stouply o 7,3 milionu barelů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali naopak pokles o 1,1 milionu barelů. Podle amerického ropného institutu API zásoby stouply o 4,9 milionu barelů.

Očekávání, že dohoda o příměří mezi Izraelem a Hamásem by mohla být na dohled, se zvýšila po obnovení tlaku ze strany Egypta. Přestože izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že trvá na tom, že izraelské pozemní jednotky vstoupí do města Rafáh na jihu Pásma Gazy, aby zničily zbývající příslušníky Hamásu.

Ve středu končí dvoudenní zasedání měnového výboru centrální banky USA. Očekává se, že úrokové sazby zůstanou na stejné úrovni. Snížení sazeb by zapůsobilo jako stimul pro hospodářský růst a podpořilo poptávku po ropě. Přetrvávající vysoká inflace však oddaluje termín očekávaného prvního snížení sazeb.