skip to main content
Jak být lepší

Zastavte se a nadechněte. Máme sedm důkazů, že jste úspěšnější, než si myslíte

Chtít víc je lidskou přirozeností i hnacím motorem evoluce. Nejde ovšem (pouze) o materiální statky, ale o vývoj jako takový. Posun vpřed je hybnou silou a důkazem, že jsme naživu, protože vše, co ustrne, je mrtvé.

Z neustálého pohybu směrem dopředu se ale někdy můžeme cítit nejen vyčerpaní, ale také zoufale frustrovaní. Ostatní se určitě mají líp a neváhají nám to svými fotkami a statusy na sociálních sítích dát najevo.

V každodenním shonu tedy nejsme schopni ocenit svůj úspěch a pochválit se za něj. Připadá nám to navíc jaksi nepatřičné, kdo je o sobě beze studu a upřímně schopen prohlásit, že uspěl?

Přitom pocit spokojenosti se sebou samým je pro kvalitu života důležitější než všechny získané pozice a zdroje.

Tady je sedm důkazů, že jste úspěšnější, než si myslíte.

Dokážete si říct o pomoc

Nemáte dojem, že jste superhrdina ve výcviku, a proto všechny životní nástrahy musíte absolvovat sami. Delegovat úkoly nebo se zeptat na něco, čemu nerozumíte, považujete za samozřejmé.

Zbavujete se věcí, které vám nepřinášejí radost

Nemusíte dodržovat evangelium Marie Kondo nijak ortodoxně, ale chápete, že hromadění zbytečností vám brání dostat se k podstatě toho, co je pro vás důležité.

Jste spokojení s tím, jak vypadáte

Reklama

Nepřejete si už prožít život v těle někoho jiného, protože jste došli k poznání, že slunce v duši dokonalý fyzický zjev stejně nezaručí. Navíc se vám (alespoň čas od času) líbí odraz, který spatřujete v zrcadle. Svou fyzickou schránku oceňujete ne proto, že by byla bezchybná, ale proto, že patří právě vám.

Odpouštíte svému vnitřnímu kritikovi

I když nad vámi někdy zvítězí a slyšíte se, jak se znovu za něco peskujete, chápete, že to tak mají všichni. Každý má vnitřní hlas, který mu káže, jak to zase pokazil nebo proč je tak nemožný. Umlčet ho nejde, ale dojít alespoň k občasnému příměří ano.

Přežili jste neúspěch

Ať už se jednalo o cokoli, pokud čtete tento článek, jste stále naživu a máte ve své moci situaci opět zvrátit ve svůj prospěch. Negativní zkušenosti, i přes svou neoddiskutovatelnou zátěž, jsou příležitostí k růstu.

Místo stěžování se soustředíte na akci

Život není spravedlivý a hrozné situace zažívají i ti nejlepší z nás. Pokud nevěnujete celou svou energii vzdychání a lamentování, ale raději přemýšlíte, jak z té šlamastyky ven, jste vítězem situace.

Přejete druhým jejich úspěch

Daří se někomu lépe než vám? Netrápí vás to, ale naopak inspiruje. Chcete být ve společnosti takových lidí, protože se od nich dokážete učit i to, jak být vůči ostatním přející.