skip to main content

Dominik Gazdoš

27 let podnikatel, Knihobot
Kam pojedu, až bude svět zase normální
To většinou plánuju tak dva měsíce předem. Rád bych se konečně podíval do Ameriky, ale spíš se se ženou budeme dohadovat, jestli na Blízký Východ, nebo do Jihovýchodní Asie, protože jsme oba držgrešle.
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Nikdy se mi nestalo, že bych kvůli seriálu nespal, ale Tiger King byl skvělý.
Moje nejoblíbenější knížka ever
Oblíbené je podle mě to, k čemu se člověk vrací. Často se vracím k Úvahám a projevům od Bati. K beletrii se po přečtení nevracím a u odborných knih je to zase něco jiného. Před deseti lety mě hodně vzalo Utrpení knížete Sternenhocha, ale třeba bych dnes už tak unesený nebyl.
Můj nej podcast
Jednoznačně CZPodcast a Buchty. Je to v zásadě stejný žánr.
Aplikace, bez které nemůžu být
Mobil bych dávno zahodil, ale hodně poslouchám mluvené slovo a potřebuju, aby se se mnou přesouvalo po bytě. Nemám na to žádnou oblíbenou aplikaci. Něco poslouchám jako podcasty, něco z YouTube a něco přímo z prohlížeče.
Můj screen time na mobilu dnes
Kde to zjistím?
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Pravidelně večer kouřím a poslouchám audioknihy na balkoně. Neřekl bych, že mi to pomohlo přežít, ale je to moc fajn.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Fascinují mě američtí titáni od Rockefellera, přes Buffetta po Bezose. (A Tomáš Baťa samozřejmě.)
Co mi korona dala a vzala
Mám štěstí. Můj život se moc nezměnil. Přišlo hodně výzev, ale uvědomil jsem si, že když se znova rozdávají karty, je to pro mě komfortní situace, protože mám holý zadek.

Založil online antikvariát Knihobot, který mění český knižní trh. Dva roky po založení míří na padesátimilionové tržby a roste jako na steroidech i bez investorů (i když ti se ozývají). Od začátku je Knihobot v zisku a expanduje i díky tomu, že práci antikváře u nich ve firmě nahradil robot. „Napsali jsme si algoritmus, který se podívá na knížku a data o ní a automaticky navrhne cenu,“ vysvětluje Gazdoš.

Poznej Dominika Gazdoše

Moje tipy