skip to main content

David Procházka

27 let zakladatel, Donio
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Do Indonésie
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
V Billově mozku
Moje nejoblíbenější knížka ever
Yuval Noah Harari – Sapiens
Můj nej podcast
The History of Rome
Aplikace, bez které nemůžu být
Slack
Můj screen time na mobilu dnes
1 h 28 min
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Donio :)
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Když se ohlédnu za posledními deseti lety a top projekty, které vznikly – Slevomat, Dáme jídlo i Rohlik.cz – by k nim bezesporu patřily. Všem se podařilo pozměnit určité vzorce v chování naší společnosti a všechny mají jedno společné – Tomáše Čupra. Myslím, že všem ukázal, že i v Česku se dají tvořit velké projekty, které mohou mít globální ambice. Kdybych na to koukal ještě více globálně, jsou mi sympatické dobročinné aktivity Billa Gatese. Kromě toho, že se nás tedy snaží všechny očipovat, tak jeho zapálení pro řešení problémů, jako jsou nedostatek pitné vody v zemích prvního příjmového stupně, mi dává velkou naději, že se brzy dostaneme do stavu, kdy nebudou existovat tak velké propasti mezi tím, jak žijí lidé na jiných příjmových úrovních vs. ti z nejnižší (kterých je naštěstí každým rokem méně a méně :))
Co mi korona dala a vzala
Dala mi příležitost pro uskutečnění vlastních hodnot a představ o společnosti, které se promítají v Donio. Ať už jde o konkrétní a snadnou pomoc lidem v těžkých životních situacích, nebo o možnost projevit odvahu a změnit svůj životní příběh skrze vybrání financí v crowdfundingové kampani. Na druhou stranu mi vzala moji nejoblíbenější volnočasovou aktivitu - a sice fotbal, který hraji odmala a je takovou mojí celoživotní vášní :)

Ve svých 26 letech stojí za největší českou dobroplatformou Donio, přes niž se k potřebným dostalo už téměř 100 milionů korun. Platforma o sobě dala nejvíce vědět během koronakrize, kdy se přes ni za necelý den vybralo 14 milionů korun na rozjetí výroby plicních ventilátorů CoroVent. Zároveň na ní odstartovaly sbírky i pro matky samoživitelky či řadu kulturních institucí. Investorem v dobroplatformě Davida Procházky se loni stala skupina Miton.

Poznej Davida Procházku

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy