skip to main content

Karel Müller

28 let farář a youtuber
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Na poušť do Izraele
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Stranger Things
Moje nejoblíbenější knížka ever
Bible. Vím, že to není moc překvapivé, ale čtu ji už 10 let a stále mě oslovuje.
Můj nej podcast
Studio N a Vinohradská 12
Aplikace, bez které nemůžu být
Mapy.cz
Můj screen time na mobilu dnes
1 h 30 min
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Domácí posilovna a cviky z Železné koule.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Moje přítelkyně mě inspiruje k sebezdokonalování. Není tu úplně ve stylu Příklady táhnou, ale spíš do mě dloubá špičatým klackem dokud to neudělám. Jakub mě inspiruje v humoru a v přístupu k práci.
Co mi korona dala a vzala
Díky koroně jsem celkově zpomalil a odpočinul si. Dala mi taky strach o moje blízké, zvlášť o mou mámu, která pracuje jako sestra na covid JIP. Těžiště mojí práce tkví v osobním setkávání s lidmi a organizování akcí pro větší i menší skupiny lidí. Tyhle věci jsem musel bohužel během lockdownů omezit a online svět je nedokáže nahradit.

Pražský evangelický farář a youtuber Karel Müller dělá Boha zase cool. Spolu s Jakubem Malým založil Pastoral Brothers, tedy jediné duo křesťanských youtuberů u nás, které ve svých videích vtipně, s nadsázkou a humorem seznamuje lidi s křesťanskými hodnotami a historií. Nebojí se dotknout ani témat sexu nebo alkoholu, což způsobilo poprask. Jejich kázání, která rezonují celou společností, odebírá na YouTube skoro šest tisíc sledujících a dalších 15 tisíc na Facebooku, a to napříč evangelickou, katolickou i ateistickou společností.

Rozjeli také podcasty nebo prodej oblečení, kterým podporují charitu. Letos se chystají vydat svá videa knižně a tvořit nízkoprahové bohoslužby s uvolněnou náladou. Karel rád chodí do hor, kde se s batohem pere sám se sebou, a miluje burgery a dobrou kávu bez mléka, prý černou a hořkou jako život.

Poznej Karla Müllera

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy