skip to main content

Karolína Presová

29 let zakladatelka, Replug me
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Co mi opravdu chybí, je umění. Za tím cestuji nejraději, takže to bude nejspíš Itálie, Francie nebo Nizozemsko.
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Dokumentární seriál Century of Self o vzniku PR a síle Freudových teorií při kontrole davů.
Moje nejoblíbenější knížka ever
V každé životní etapě vévodí přednímu místu jiná kniha. Aktuálně jich tam mám několik od C.G. Junga.
Můj nej podcast
Making Sense Podcast – pomáhá mi vidět a chápat společnost v různých perspektivách.
Aplikace, bez které nemůžu být
Žádná pro mě není tak zásadní. I budík používám manuální a na cestu se vždy raději zeptám kolemjdoucích. :)
Můj screen time na mobilu dnes
Místo screen time si spíš hlídám „value time“ - když si vezmu telefon do ruky, vždy vím, co na něm potřebuji udělat – a snažím se neztratit hlavu v náhodném obsahu nebo bezmyšlenkovitým skrolováním.
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Odclonit co nejvíce ruchy z médií a sítí. Trávit více času s vlastními myšlenkami. Být k sobě laskavější. Dodržovat pracovní dobu a brát si office do lesa.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Moje babička vždy chtěla chodit do práce nebo podnikat, ale musela rodičům pomáhat na poli. Když pak měla vlastní zahradu, šla si za svým a začala zeleninu prodávat do hotelů. Nákupčí se k nám domů sjížděli ze širého okolí. Jako malá jsem sledovala, jak se stará o to, aby měla jen tu nejkvalitnější zeleninu a bylinky, jak mluví se zákazníky a jak o ně pečuje. Dodnes z toho čerpám. Byla pro mě v podnikání velkou inspirací.
Co mi korona dala a vzala
Korona mi dala možnost zpomalit, zastavit se a přehodnotit v životě spousty věcí. Vzala mi vědomí jistoty a stálosti. Změna se stala jedinou jistotou.

Vystudovaná socioložka je zakladatelkou vzdělávacího projektu Replug.me, který se komplexně věnuje vlivu technologií na náš každodenní život. Prostřednictvím workshopů učí, jak si k nim vybudovat udržitelný vztah. Jejími kurzy už prošly tisíce dětí, ale také jejich učitelé i rodiče. Inspiraci pro založení projektu získala během práce v Jakartě, kde si všímala, že lidé tráví čím dál více času online, což má negativní dopad na jejich psychiku i vztahy s jejich blízkými. V praxi vidí, že nejvíce ohrožené jsou dospívající děti, a právě pro ně teď se svým týmem připravuje nový vzdělávací program.

Poznej Karolínu Presovou

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy