skip to main content

Markéta Klíčová

26 let vědkyně

Je jí teprve šestadvacet, ale už má pár slušných zářezů ve vědeckém světě. Markéta Klíčová, mladá studentka Technické univerzity v Liberci, ve světě prorazila s českými nanovlákny. Napřed ve světovém finále soutěže Falling Walls Lab v Berlíně získala cenu za vývoj nanovlákenných náplastí pro zlepšení hojení tlustého střeva po operacích. Loni se pak na Harvardu podílela na unikátním vývoji orgánů na čipu, kvůli pandemii covidu se ovšem musela vrátit do Česka. Hned jak povolí koronavirové restrikce, tak se do bostonské Longwood Medical Area, což je takové Silicon Valley na poli bioinženýrství a medicíny, k práci na miniaturních umělých ledvinách nebo plicích Markéta vrátí.

Poznej Markétu Klíčovou

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy

Kam pojedu, až bude svět zase normální

Určitě do USA, protože potřebuji dokončit stáž na Harvardu

Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)

Black Mirror

Moje nejoblíbenější knížka ever

Harry Potter! K tomu se pořád vracím a vždycky tam najdu něco nového.

Můj nej podcast

Já jsem podcastům zatím nepřišla na chuť.

Aplikace, bez které nemůžu být

Google Maps, protože se pořád někde ztrácím. :)

Můj screen time na mobilu dnes

1 h 21 min

Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020

Procházky v Jizerkách

Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře

Všichni, kteří dělají svou práci čestně, s láskou a radostí. Pak také ti, kteří chtějí přinést něco nového, obohatit lidské poznání a pracují na tom i bez nároku na honorář.

Co mi korona dala a vzala

Dala mi více času sama sebe a spoustu podnětů k přemýšlení. Nevzala mi naštěstí nic zásadního, pouze jsem neměla možnost prezentovat naše vědecké výsledky na mezinárodních konferencích a musela jsem přerušit stáž v Bostonu. Jinak ale naše domácí laboratoře zůstaly otevřené, takže se home office moc nekonal (viz foto). :)
Reklama
Reklama