skip to main content

Tereza Ovšáková

28 let podnikatelka, HogoFogo
Kam pojedu, až bude svět zase normální
On už asi nebude, ale určitě kamkoliv za teplem, mořem. Možná kokosy a taky čerstvými rybami.
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Já spíš nespím, a proto mám čas se koukat. Jako milovník seriálů volíme Stranger Things, Jeho temné esence a Letušku.
Moje nejoblíbenější knížka ever
To nemám, nezvládnu si vybrat jednu. Přeskakuju od Tichého dechu, ke KKRD Boys a končím u Naked Lunch.
Můj nej podcast
Stejný problém :D Prostor X, U kulatého stolu, Gastromapa Lukáše Hejlíka 111, Redbull a taky Ondrův humor v Letem světem
Aplikace, bez které nemůžu být
Mapy.cz
Můj screen time na mobilu dnes
3 h na mapách a hoďka na sítích = výlet
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Dítě. Není čas se nudit nebo chodit do zavřených podniků.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Opravdu velmi často potkávám lidi na ulici (čti v kavárně/baru), kteří mě svým odhodláním, nápady a projekty nabíjí pozitivní energií, která jasně eskaluje k inspiraci. Ostrava je prostě v tomto boží.
Co mi korona dala a vzala
Vzala? Asi všední ideály a kousek naivity. Iluzi komfortní svobody a srdečnopřátelské kdykoli-možné bytí, plné nekonečného smíchu a nakažlivé pohody. Dala mi kolegy, změněné v neohrožené a statečně bojující hrdiny pracovních dnů. Také pociťují novou netolerantní nesnášenlivost jistého druhu tiskových konferencí.

Vystudovala uměleckou školu a o kuchařské dráze původně neuvažovala. Když se pak ale napoprvé nedostala na vysokou na obor multimediální komunikace, začala cestovat a během brigád se propracovala od píky, tedy mytí nádobí, až k vaření i pozici chefa v podnicích v Británii, ve Španělsku i na Kanárských ostrovech. Po návratu domů do Ostravy své pestré zkušenosti zúročila ve vlastním bistru HogoFogo, které otevřela v roce 2015 spolu se dvěma společníky – Petrem Jonášem a Pavlem Niedobou.

Malý podnik se skvělou kuchyní a vyhlášenými burgery si brzy získal pověst nejlepšího podniku v Ostravě, a i když poslední rok gastro byznysu moc nepřál, Tereza říká, že věrní štamgasti ho podrželi. Vedle bistra maminka sedmiměsíčního syna Artura se svou sestrou rozjela i food truck a catering a aktuálně už uvažuje o dalších food projektech.

Poznej Terezu Ovšákovou

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy