skip to main content

William R. Lobkowicz jr.

26 let manažer
Kam pojedu, až bude svět zase normální
Do Francie
Poslední seriál, kvůli kterému jsem nespal(a)
Babylon Berlin
Moje nejoblíbenější knížka ever
Paris 1919, Margaret MacMillan
Můj nej podcast
Witness, BBC
Aplikace, bez které nemůžu být
Bolt Food
Můj screen time na mobilu dnes
1 h 12 min
Pandemický lifehack, který mi pomohl přežít 2020
Každý večer po práci jsem si volal s kamarády a známými. To byl způsob, jak se nezbláznit.
Člověk, který mě inspiruje v byznysu/práci/kariéře
Nelson Mandela, který ani po letech věznění nezahořkl a netoužil pouze po pomstě. Naopak, stále usiloval o to, posunut věci kupředu a udržel si své pozitivní odhodlání. Jedna z básní, kterou přednesl ve vězení, je i mojí oblíbenou a inspiruje mě. Je to báseň Invictus (Neporažený) od Williama Ernesta Henleyho. Hovoří se v ní o odhodlání za obtížných okolností a jak zůstat věrný sám sobě a pevný ve své víře. https://www.poetryfoundation.org/poems/51642/invictus
Co mi korona dala a vzala
Korona mi dala více času, který mohu trávit se svou rodinou. Pochopil jsem, jak je důležité držet spolu a uvědomil si, jak je pro mne podpora rodiny neuvěřitelně důležitá. A co mi naopak vzala, je možnost přímo komunikovat s našimi návštěvníky. Prostřednictvím mé práce jsem vypravěč lobkowiczkých příběhů a za normálních okolností sdílím historii našich muzeí a krásu sbírek umění s lidmi z celého světa. Nemít možnost vidět, jak lidé na mé vyprávění reagují, jak se smějí a jak jsou často překvapeni a nadšeni, to mi strašně moc chybí.

I Česko má svého „prince Williama“. Jeho rodina se vrátila do Česka před 30 lety, aby navázala na to, co jeho předkové v českých zemích budovali po sedm staletí. Jeho otec, William Lobkowicz, je s manželkou a třemi dětmi nejen pokračovatelem a dědicem slavného rodu, ale také hlavou fungující rodinné firmy, která byznys buduje proto, aby mohla dál rozvíjet české kulturní a historické dědictví. V tom se intenzivně angažuje i jeho prvorozený syn. Charismatický William junior, kterému všichni říkají Will, se systematicky podílí například na digitalizaci a zpřístupnění rozsáhlých Lobkowiczkých sbírek veřejnosti.

Své invenční projekty rozjel na rodových sídlech na Hradčanech, v Nelahozevsi, Roudnici i na Střekově. V době, kdy je to možné, sám provází návštěvníky Lobkowiczkým palácem a pořádá tu nejrůznější akce, v čase covidu zase spustil česky virtuální prohlídky pro veřejnost. A před sebou má spoustu dalších úkolů. S rodiči Will pracuje třeba na rozsáhlém projektu studijního centra pro 65 tisíc knih, milion dokumentů a pět tisíc hudebních děl. V rodném domě Antonína Dvořáka v Nelahozevsi zase chtějí Lobkowiczovi vybudovat velké moderní mezinárodní hudební centrum pro odbornou i laickou veřejnost.

„Nové technologie představují obrovské možnosti, do toho se snažíme investovat. Digitalizace je ohromná příležitost i způsob, jak naše sbírky a příběhy našeho rodu dostat k lidem ještě blíž. To je budoucnost našich sbírek. Práci tady miluju, je to něco, na co jsem opravdu pyšný, a je pro mě ohromná čest, že mohu rodičům pomáhat v tom, co už vybudovali,“ říká William junior.

Poznej Williama R. Lobkowicze jr.

Moje oblečení na home office

Můj home office

Moje tipy