Vystudoval molekulární biologii, působil na prestižních evropských univerzitách. Nakonec ale Evžen Korec před vědeckou kariérou upřednostnil podnikatelskou cestu. Dneska se jeho Ekospol řadí k největším tuzemským developerům a on sám léta patří mezi nejbohatší Čechy.

„Stejně jako mnoho jiných významných podnikatelů, kterých si vážím, jsem ani já nešel podnikat pro peníze. Je to vedlejší efekt, prostředek k tomu, abychom mohli realizovat to, v čem vidíme smysl,“ říká Evžen Korec v dalším díle Forbes Byznys podcastu.

Konkrétně on většinu peněz, které vydělá a nevrátí zpět do firmy, investuje do pomoci zvířatům.

Momentálně 79. nejbohatší Čech s majetkem odhadovaným kolem pěti miliard korun kromě developerské firmy provozuje mezinárodně úspěšnou chovatelskou stanici psů cane corso, vlastní zoo v Táboře, kterou před osmi lety zachránil před krachem, nebo také soukromou farmu, na níž poskytuje zázemí zachráněným oslům či kozlům.

„Někdo se vyžívá v rychlých autech a luxusním prostředí, já se cítím nejlépe ve společnosti psů, zubrů a jiných zvířat,“ tvrdí.

Jak si se zvířaty vytvořil tak pevné pouto? Díky čemu Ekospol momentálně prodává nejvíce bytů v Praze? Nebo proč nesouhlasí s tím, že by jeho realitní projekty nebyly hezké na pohled? Nejen na to odpovídá v aktuálním Forbes Byznys podcastu.