Další subscription, říkáte si. Jenže pozor! Forbes je brána do světa byznysu. Vizionářů. Těch, co se nespokojí s málem, s průměrem a šedí. A jestli si myslíte, že tu reklamu nezvládnu protáhnout ještě dál, tak se mýlíte…

Jediná věta vám může změnit život a najdete ji spíš ve Forbesu než na Netflixu (tenhle claim ještě prodám).

My totiž moc dobře víme, jak důležité je vidět, že něco, co se zdá zprvu nemožné, nakonec lze dokázat. A přesně tenhle přístup se snažíme přenášet pomocí našich textů až k vám.

Letos si skoro troufám tvrdit, že by dostatečný argument na předplatné Forbesu bylo jediné interview – s Patrikem Tkáčem. S mužem, který doslova pomáhá roztáčet kola československého kapitalismu. Tkáč se nám mimo jiné svěřil, že ho mrzí, že mu na dveře neklepe více talentů s velkými investičními idejemi. Taky nám řekl, co pohání člověka dál, když už má všechno. A co to bylo, když neměl nic.

A co New York? Nesnili jste o tom prorazit v New Yorku? Jestli vám někde mezi starými zaprášenými ambicemi leží i tato, může s vámi zatřást náš rozhovor s Robinem Raszkou, který do Ameriky odjel doslova s batohem, aby nakonec v tom New Yorku prorazil. A ve velkém stylu a v rytmu punku.

V New Yorku ve velkém uspěla i Marie Tomanová, a to s fotkou. Její práce ve vás dovede vzbudit ten stejný pocit hrdosti, jako když se daří tuzemským sportovcům, a věříme, že jsme ji představili v plném světle. Co všechno jde dokázat z Mikulova! A když už jsme u těch sportovců…

„Ve své hokejové škole každý rok dětem říkám: Když chcete být lepší, musíte udělat něco navíc. Pokud by dělali všichni totéž, zůstaneme všichni na stejném místě, musíte se něčím oddělit, odtrhnout se od ostatních,“ řekl v interview pro Forbes Tomáš Hertl. A protože ho dělal bývalý špičkový sportovní novinář Míra Němý, jde ještě mnohem hlouběji a má přesah daleko za sport.

Slovo přesah je pak ještě silnější, když čtete rozhovor s Václavem Novákem. Nejúspěšnější krizový manažer Česka má odpověď skoro na všechno, jak jste se ostatně mohli dočíst také ve Forbesu.

„Víte, mám tři oblasti v životě, které jsou pro mě důležité, takové základní cíle, smysl. Prvním je pochopit svět a rozumět mu nyní i v budoucnu, proto se musím pořád učit, bavit se s lidmi, číst, studovat. Z toho ale žádnej nezbohatl, to jsme jen věci znalí, chytří, vznešení. Z toho jako podmnožina vyplývá: pochopit svůj byznys a rozumět mu nyní i v budoucnu. To je to, co mě živí. A z toho zase vyplývá pochopit své děti a rozumět jim nyní i v budoucnu, což je kontinuita života,“ sdělil nám Novák.

Zdaleka to však není jen velký byznys, miliardy a reflektory. Forbes jsou příběhy o každodenní píli, invenci a pracovitosti. Spojuje je chuť nestát na místě a dělat věci líp. A jestli jde o pekárnu, nebo firmu v Silicon Valley, je už vlastně jedno.

Pokud proto dumáte, co je ten poslední kus koření, který na štědrovečerní tabuli schází, dost možná je to Forbes. Pro vás. Pro někoho blízkého. Pro někoho, kdo přešlapuje na místě, potřebuje popostrčit nebo si jen chce užít fantastické čtení.

A ne, nestihne(te) přečíst všechno. A ano, jsou tam i reklamy. Jenže vložené peníze se často vrátí už po jednom ze špičkových interview, kterých ročně přinášíme celou řadu a rozhodně nezpomalíme, spíše naopak. Protože jak uvádí slogan výše na začátku tohoto neprodejního textu – někdy stačí jediná věta.

Tak to zvažte. Stránka s předplatným je dost přímočaře a nepřekvapivě pod tímto linkem. A krásně to celé do zítra stíháte.

Famózní svátky!