České zastoupení německé rodinné firmy Thimm slaví na našem trhu už třicet let. Za tu dobu se jeho výroba ve Všetatech rozrostla z malého prostoru bývalého národního výboru až do velké továrny s dvoumiliardovými tržbami, kde dnes pracují téměř čtyři stovky lidí.
Bylo by jich ale daleko víc, kdyby v Thimm obalech nevsadili na automatizaci a robotizaci, které fakticky vyzmizíkovaly těžkou manuální práci. A i díky tomu ve výrobě Thimmu dnes pracuje více než třetina žen.
„Díky té robotizaci a automatizaci vám odpadne vlastně ta manuální práce. To znamená, že od určité doby můžete mít ženy jako kvalifikované operátorky,“ vysvětluje jednatel Thimm obalů Martin Hejl.
„Je to práce na směny, takže to je jediná teoretická nevýhoda pro ženy. Ale pokud jsou schopny žít se směnami, už v tom není vůbec žádný rozdíl,“ dodává.
V podcastu se mimo jiné věnuje i stavu české ekonomiky. Obalové firmy jsou totiž často takovým lakmusovým papírkem stavu hospodářství. Platí, že čím víc se toho vyexpeduje, tím víc je potřeba obalů. „Minimálně podle krabic se daří dobře. U objednávek je meziroční nárůst o deset procent,“ vypočítává.
Budou někdy v Thimm obalech lidé nahrazeni roboty? Jak se ESG propisuje do balicího byznysu? A jak dlouho bychom vydrželi v reálném životě bez krabic? Na tyto otázky najdete odpovědi v podcastu.