Akcie ve Spojených státech uzavřely před klíčovou zprávou o inflaci smíšeně, ztrácely velké banky a energetické firmy, ale rostly technologie. Na devizovém trhu oslaboval vůči některým měnám americký dolar.
Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,23 procenta a zakončil obchodování na 40 736,96 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,45 procenta na 5495,52 bodu.
Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,84 procenta a uzavřel na 17 025,88 bodu.
Apple klesl o 0,4 procenta poté, co několik hodin po představení nového iPhonu 16 této americké technologické společnosti uvedla čínská firma Huawei na trh svůj nový skládací chytrý telefon.
Podle nástroje FedWatch společnosti CME počítají trhy s tím, že americká centrální banka, Fed, zahájí cyklus uvolňování své politiky ještě tento měsíc.
Na sedmdesát jedna procent odhadují pravděpodobnost, že v září sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a že do konce roku se sazba celkově sníží o jeden procentní bod.
Akcie banky JPMorgan Chase klesly o 5,2 procenta poté, co v úterý její vedení mírnilo očekávání ohledně příjmů z úrokových plateb.
Akcie banky Goldman Sachs ztratily 4,4 procenta po komentáři generálního ředitele Davida Salomona, že příjmy z obchodování se ve třetím čtvrtletí pravděpodobně sníží o deset procent.
Akcie počítačové firmy Oracle přidaly 11,4 procenta, když firma překonala odhady čtvrtletních výsledků a předpověděla růst tržeb ve druhém čtvrtletí nad očekávání. Kvůli výraznému poklesu cen ropy se nedařilo energetickým podnikům.
Americký dolar v úterý zprvu ztrácel, posléze ale začal mírně posilovat. Krátce před 22:00 SELČ přidával dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, 0,1 procenta na 101,63 bodu.
Euro od dolaru odepisovalo 0,1 procenta na 1,1025 dolaru. Od jenu dolar odepisoval 0,6 procenta na 142,38 jenu.