Vybudoval v Česku největší a nejrychleji rostoucí brigádnickou platformu Tymbe, která pomocí umělé inteligence automatizuje nábor. Má registrovaných 55 tisíc brigádníků a obrat za rok 2023 asi 130 milionů korun. Mezi její zákazníky patří Zásilkovna, DEK, Datart či Pilulka. Jaký je Michal Harásek mimo svoji kancelář?

Člen letošního výběru 30 pod 30 začínal amatérskými závody na motokárách a později přešel na závodní auta. Ve dvaceti letech nadějnou závodní kariéru vyměnil za podnikání v Kongu, kde se společníky rozjel hazardní společnost.

Po návratu do Brna rozjeli Harásek s Martinem Plášilem zmiňovanou společnost Tymbe, přezdívanou „Wolt s brigádníky“, s níž už letos chtějí expandovat do zahraničí.

Můj osobní styl v oblékání

Mám výhodu tech startupisty, společnost mi toleruje tenisky Nike, jednobarevné kalhoty, triko, svetr nebo košili. A tak mám velmi podobné věci klidně ve třech kouscích, ráno se mi pak outfit plánuje velmi snadno. Ve volném čase střídám opět tenisky Nike, běžecké boty a nehořlavé boty do auta.

Místo, kam nejraději cestuji

Alpy a vlastně hory obecně. Jak je tam najednou člověk maličký, získá správnou perspektivu. Co víc – Alpy s alpskými silnicemi jsou ještě lepší. A co teprve Alpy se zajímavými auty na alpských silnicích? To už je moje guilty pleasure a splněný sen.

Výlet do Alp
Foto archiv Michala Haráska

Hudební album, po kterém vždy rád sáhnu

Můj hudební vkus je zážitek sám o sobě, okolí to snáší jen těžko… Běžně totiž přeskakuji z orchestru přes DnB na hip-hop a všechno to uzavírám Metallicou. Jedno nejoblíbenější album nemám, ale nejblíže tomu asi je můj playlist „když je dobře/zle“. Pak mám rád Beyond The Limit od Vance Westlake a Spotify Radio této skladby.

Oblíbený suvenýr, který jsem si přivezl z cest

U mě ne až tak překvapivě Fiat 500 Collezione. Narazili jsme na něj s kolegou v Madridu, ušetřili jsme sto tisíc oproti nákupu tady v ČR a na těch 2500 kilometrů cesty zpět do Česka nikdy nezapomenu.

Barcelona (Sagradu v 1.15 ráno opravdu doporučuji), Azurové pobřeží, Ženeva a švýcarské hory za jediný den, to byl mazec! Po čtyřech letech stále jezdí ve službách Tymbe. 

Fiat 500 Collezione
Foto archiv Michala Haráska

Předmět, bez kterého nemůžu být

Moc rád bych napsal telefon nebo tablet, jak by se slušelo a patřilo, ale největší panické stavy mívám na leteckých dovolených, když u sebe nemám klíčky od auta. Určitě jsou to tedy čtyři kola a volant.

Nejlepší kniha a podcast

Bohatý táta, chudý táta. Já vím, je to mainstream, ale vyrostl jsem na ní jako dítě a pořád si stojím za tím, že to je první kniha, kterou by měl člověk na cestě od dítěte k dospělákovi přečíst.

Podcast už je složitější vybrat. Na české scéně jste to vy, Forbes Česko, a ve světě mě asi nejvíce baví dlouhý formát Joea Rogana a jeho The Joe Rogan Experience. Má tam nadupané hosty, prostor s nimi jít do hloubky a líbí se mi i jeho styl.

V mé lednici vždy najdete

Vanilkový Termix a pomerančový fresh z Lidlu, to je must have.

Poslední věc, kterou jsem si koupil na sebe

Mě oblečení fakt nebaví, poslední traumatizující zkušenost s nakupováním jsem již jako ostatní vytěsnil.

Předmět, se kterým se nikdy nerozloučím

Říká se: Nikdy neříkej nikdy, ale největší bolest by mi asi způsobilo loučení se s Mercedesem 280SE z roku 1972. Ten jsme s mým dědou měli nachystaný na cesty k lékaři, které jsme už ale nestihli zrealizovat. To auto je pro mě daleko víc než jen kus kovu.

Mercedes 280SE
Foto archiv Michala Haráska

Film nebo kulturní akce, které mě v poslední době obohatily a donutily se zamyslet

Po delší době jsem zase viděl Le Mans ‘66 (Ford v Ferrari) a duo Milese a Shelbyho mi hrozně připomíná, jak je nutné snít ve velkém, jít si za tím, vydržet, když se všechno sype, a umět si užít, když se daří. Dokud to jde.