skip to main content

Ani Frozen, ani Mickey. Tohle jsou ty nejhezčí školní pomůcky Made in Česko

2 minuty čtení

Ano, víme. Odolávat naléhání svých ratolestí ohledně koupě školního batohu s motivy Anny a Elsy nebo jiných animovaných hrdinů je někdy těžké. Nikdy ale není pozdě začít školní rok jinak.

Podívejme se na doplňky i papírenské výrobky české výroby, které se budou svými odstíny i provedením líbit celé rodině – a navíc i životnímu prostředí.

Batoh: Levo Baby, Braasi

Je stylový natolik, že kdyby nebyl navržen pro dětské rozměry, půjčovala by si ho spousta rodičů. Nepromokavý, s polstrovanými zády. Vaše ratolesti mohou batoh od architektů Elišky Slámové a Šimona Brabce, kteří svou značku Braasi tvoří a vyrábějí v Praze, a to z materiálů převážně vyrobených v České republice, nosit už od tří let.

Reklama

Penál: The Little Story

Najít penál, jenž by nekřičel změtí barev a měl zip, který se nezasekne do konce prvního pololetí, je výzva. V obchodě Kuráž na pražské Letné takový ale mají. Taštička s ručně vyvedeným obrázkem roztomilého zvířete – od české značky The Little Story – je vyrobena v Čechách, z režného plátna. Zip je poctivý, kovový. Velkou výhodou je, že pouzdro, které dítko může využít na tužky a dospělý klidně na kosmetiku či drobnosti jako knoflíky a korálky, se dá prát.

Tužka: by Myyna

Markéta Jinochová alias Myyna je výtvarnice a grafička z Kamenického Šenova, která se označuje za „papírového dělníka“. Její malé papírnictví nabízí nejen bloky, sešity, balicí papíry, nálepky, pexesa či svatební blahopřání, ale také tužky s potiskem.

Klasický sešit: Papírna

Sešit je pro děti školního věku rychlospotřební zboží, ale zároveň je příjemné a pro učení prospěšné, když má takový notes příjemný vzhled. V letenské Papírně si můžete s potomkem vybrat sešit z 36 barev, ze stoprocentně recyklovaného papíru. Bonusem je knihařská skoba a perforace pro snadné odtrhávání.

Kapesní: Atlas Bylo nebylo, Kuráž

Reklama

Učení může být zábava, i když dítě nesedí v lavici. Dokonce se atlas lišejníků, vyvedený v ilustracích od Pavlíny Jany Lorinczové, dá nejen pohodlně uskladnit v batohu, ale také má karabinu, za kterou se zavěsí klidně u poutka kalhot.

Pytlík na cokoliv: Frusack

O českém sáčku z kompostovatelné tkaniny jste už určitě slyšeli. Tento skvělý nápad od Hany Fořtové a Terezy Dvořákové ale může využít i dítě školou povinné. Banán či jablko se místo mikrotenového sáčku dá do Frusacku a rázem nemusíte řešit žádné plastové obaly.

Skicák: Voala

Kreslení a čmárání podporuje kreativitu nejen u dětí, ale i u dospělých. Do skicáku, jehož přední hřbet zdobí ilustrace trpaslíků nebo zvířat, můžete malovat třeba společně. Vytvořilo jej grafické studio Voala, které založili manželé Blanka a Pavel Kulišťákovi s cílem naučit okolí vnímat krásu papíru. Na zakázku si od nich můžete z papíru nechat vytvořit ledacos: od zápisníků na míru po kolekci sešitů.

Reklama
Reklama