Jaroslav Beck se pouští do nových byznysových vod. A to doslova.

Jeden z trojice tvůrců světově proslulé VR hry Beat Saber se po odchodu z herního studia rozhodl založit značku ochucených vod Cans.

Okolo nového perlivého nápoje bez cukru a sladidel postavil Beck tým profíků a bude balancovat příjem cukru z nápojů.

„V Americe jsem si začal všímat ovocných limonád, které nebyly vůbec sladké. Žádný cukr ani sladidla. Byl jsem z toho konceptu nadšený,“ uvedl na Instagramu k příležitosti oznámení nového nápoje.

„V Česku jsem ale nenašel žádnou zajímavou alternativu, která by mi chutnala. Prostě buď máte sladkou limonádu, nebo vodu. A tak místo dovážení plechovek z Ameriky, což je pochopitelně nesmysl, nezbývala jiná možnost, než si tu ten drink udělat,“ vysvětlil.

Jaroslav Beck | Foto Jiří Turek, Jana Jabůrková

Za projektem však nestojí sám, značku Cans uvedl ve spojení s partnery Janem Rambouskem a Dominickem Ricem. Nový nápoj přichází na trh nejprve v České republice. Je založen primárně na alpské vodě, přírodní šťávě z ovoce a bublinkách. Neobsahuje žádný cukr ani umělá sladidla a je v ní pouze šest kalorií v celé plechovce.

Výrobci na začátek přichystali dvě varianty: limetu s citronem a třešeň s višní. Produkty budou dodávány v plechovkách z recyklovaného a recyklovatelného hliníku.

„Během dne mám chuť pít i něco jiného než vodu. A rituál otevření plechovky je malá věc, na kterou se vždy těším. Bohužel nabídka se skládá primárně ze sladkých nápojů. S cukrem je to vždy nahoru dolů. Nakopne vás a po chvíli máte hodinu únavy a chuť na další snack a vzpruhu. Při mém plném kalendáři tento systém prostě dlouhodobě nefunguje,“ říká Beck.

Naopak při držení hladiny cukru bez razantních výkyvů prý není unavený a má i lepší náladu v průběhu dne. „Proto na místech, kde se často pohybuji, chci mít drink, na který se těším, aniž by mi rozhodil produktivitu nebo negativně ovlivnil zdraví,“ doplňuje Beck hlavní důvod, proč se značkou Cans přichází.

Projekt je teprve na začátku a vznikající tým ostřílených profesionálů se zkušenostmi z nápojového segmentu již nyní získává zpětnou vazbu ze všech stran.

„Asi není překvapení, že o výrobě limonád nevím vesměs nic a ani neplánuju změnit svůj směr od technologií a hudby k nim,“ přiznal Beck.

„Zkusil jsem udělat prototypy prvních plechovek tak, jak by chutnaly mně. Překvapivě rychle zmizely mezi rodinu a kamarády. A tak jsem se rozhodl si to nenechat jen pro sebe a dal jsem dohromady tým nejlepších lidí z branže, kterým se koncept líbí a kteří na rozdíl ode mě vědí o limonádách vše,“ napsal na svém Instagramu.

Cans budou uvedeny v červenci hlavně na vlastním eshopu drinkcans.cz a postupně u vybraných online prodejců a podniků. Na pomoc si Beck bere tým zkušených kolegů a kolegyň z různých oborů a mimo jiné i „veteránů“ z Red Bullu.

Jaroslav Beck proslul světově proslul skrze svou práci v herním studiu Beat Games. Z pozice hudebního ředitele společnosti se podílel na vývoji hitové VR hry s názvem Beat Saber.

Na jaře letošního roku studio po více jak šesti letech opustil a už při svém odchodu škádlil příznivce, že o něm brzy zase uslyší.