V časech předpandemických byl „zážitek“ kouzelným zaříkávadlem, který vyřešil nadílku pro naše blízké. Ve světě, kdy se nejčastěji ale skloňuje slovo „epidemie“, musíme od od duchovních darů ustoupit a na scénu se opět dostávají materiální přání.
Zároveň na nás trend minimalismu zanechal nesmazatelné stopy. Proto, když už někoho chceme obdarovat, musí daný předmět stát za to a být nadmíru sofistikovaný.
Čím z domova i ze světa potěšíte náročné pány ve svém okolí?
 
Parfém Byredo Sellier
Kožená vůně, která v sobě nese také akordy černého čaje, tabákových lístků a břízy či dubového mechu, vás přenese do vintage kuřárny s koženými křesly a starými knihami.

Cena: 6250 korun
Tip partnera
Oral-B iO Series 8
Zažijte pocit profesiOnálně čistých zubů s Oral-B iO. Magnetická iO technologie, unikátní jemné mikrovibrace a preciznost umělé inteligence, zabalené do elegantního designu v barvě černý onyx. 
Alza,
4899 korun
(–25 %, Black Friday cena)
Rukavice Engelmuller Bohematic A.M. 49
Česká značka prémiových rukavic se spojila s hodinářskou firmou Bohematic, aby společně vytvořily model rukavic, který bude poctou historickému vítězství na prestižním závodě 24 hodin Le Mans v roce 1949. Prošívání je inspirováno vozem Aero – a zároveň zakoupením těchto rukavic příspíváte na účast českého týmu na závodě Le Mans 2021 s historickým vozem Aero Minor Sport.

Cena: 195 eur
 
Fedora Tonak Benny
Neexistuje šarmantnější pokrývka hlavy než klobouk typu fedora. Je ležérní i elegantní zároveň. O svém nositeli říká, že módě rozumí, ale nikdy nedá přednost trendům před vlastní osobitostí. Tento model je ze stoprocentně králičí srsti, navíc od českého výrobce s tradicí sahající do 18. století.

Cena: 3700 korun
Desková hra Berluti
Verze tradiční hry go, ovšem v tom nejluxusnějším provedení, navíc vyrobená ve Francii. Hrací deska je provedena z té nejkvalitnější kůže od italské značky, která dovede pracovat s tímto materiálem přímo mistrovským způsobem.

Cena: 5500 eur
Tip partnera
Proměňte díky Gillette holení v zážitek
Gillette Heated Razor, první nahřívaný strojek na světě, přenáší precizní oholení z barbershopu k vám domů. Užijte si blahodárný pocit tepla a dokonalé oholení bez podráždění. Hlavice v hodnotě 1249 Kč teď máte zdarma. 
Holime.cz,
3999 korun
Hodinky Pasha de Cartier
Nejnovější model legendárních hodinek je unisexový. Nosit je tak můžete vy i protějšek. K dispozici je varianta z oceli, žlutého zlata, růžového zlata či osazená diamanty. Novinkou je možnost personalizace pomocí gravírování iniciál pod výklopnou patentku řetízku korunky, kde rytina zůstává ukryta, dokud není řetízek odšroubován.

Cena: na vyžádání v butiku Cartier
Bernard Mahler Slivovitz, Gunsberger Edition
Majitel pražské košer restaurace King Solomon Aaron Gunsberger uvádí speciální limitovanou verzi švestkové pálenky, která je poctou řemeslu jeho předků…

Cena: 1861 korun
Prsten Desire od Ondřeje Stáry
Šperk od mladého českého designéra připomíná klasický pečetní prsten, ale je inspirován brutalitou i erotikou RPG her. Je pozlacený a v intimních místech zobrazené bohyně Afrodité a jejího syna Erose jsou vsazené diamanty. Společně s ozdobou získáte také hrací kartu k fiktivní RPG hře. Konceptuální, originální i provokativní zároveň.

Cena: 1861 korun
Kniha Mood/Mode od Antona Corbijna
Éra lockdownu může nabídnout domácí pohodlí, procházky, popíjení whisky u krbu a sledování seriálů. Zásadně ale postrádá rock’n’roll, večírky, chuť nepoznaného a společenské uvolnění. Na staré dobré časy, kdy jsme se nebáli viru, terorismu ani nebyli zoufalí ze známostí z internetových seznamek, si můžete vzpomenout prostřednictvím obrazové publikace od fotografa a režiséra Antona Corbijna.

Cena: 1790 korun
Letecká bunda Fleurs de Bagne Le Blouson Aviateur
Díky tomuto svrchníku, který je inspirován klasickou leteckou bundou, se nebudete bát zažít žádný nečas. Je vyrobena z povoskovaného plátna, odolá větru i dešti. Látka pochází z britské manufaktury Millerain, která funguje od roku 1880. Vlna zase z francouzské dílny Jules Tournier, jejíž historie sahá do roku 1865.

Cena: 15 000 korun
Elektrokolo Americano
Designérská garáž Cafe Bikes, která se zabývá přestavou elektrokol v duchu legendárních starých motocyklů, nabízí modely pojmenované podle nejrůznějších typů kávových nápojů. Americano v jejich podání je ručně sestavený stroj, se kterým můžete jet až 80 kilometrů na jedno nabití. Do města ideální společník, kterého ocení nejen enviromentální aktivisté.

Cena: na vyžádání