Zájmové rozvíjející aktivity nepatří jen dětem. Stále víc edukativních kurzů a workshopů cílí na dospělé. Pod vedením renomovaných odborníků se po večerech můžete stát malířem nebo budoucím teoretikem umění. Nebo třeba hvězdou Instagramu? I na to už je dnes kroužek.

Vybrali jsme pro vás ty, u kterých nikdy nebudete chtít být záškolákem, protože jejich prostřednictvím si můžete splnit své dávné i aktuální sny.

Scholastika

Umělecké kurzy Scholastiky jsou určeny všem, kdo chtějí poznat umění a design v praxi. Studenti mohou navštěvovat přednášky, komentované prohlídky galerií i zahraniční zájezdy za uměním a designem. Výhodou zde je, že vás budou učit špičky ve svém oboru. Třeba Krištof Kintera, Aleš Najbrt, Vladimir 518 nebo studio Dechem. Vybrat si můžete z velmi široké nabídky: grafický design, ateliér komiksu, ale i choreografie, šperku či designu interiéru. Výuka probíhá jednou týdně ve večerních hodinách po dobu tří hodin a po absolvování 16 až 18 ateliérových přednášek získáte tištěný diplom. Zápis začíná už 14. října.

Piaristi

PR agentura Nikoly Lörinczové se specializuje také na školení. Nejen kolegů v oboru, ale i pro širokou veřejnost. Zaujmout by vás mohlo to pod názvem Jak být viděn na Instagramu. Oceňovaná copywriterka sociálních médií Marie Háková, kterou třeba sledujete na Twitteru pod přezdívkou @sibiranka, vás naučí, jak dokonale ovládnout všechny funkce, co nejrychleji rostoucí sociální síť nabízí. Můžete se stát mistrem nejen vlastního profilu, ale také získat know-how ohledně propagace a komerčního využití této platformy. Kurz začíná 30. října.

Krasopsaní

Zažít opravdový zen můžete na tříhodinovém kurzu moderní kaligrafie, zvané krasopsaní. Pokud vás inkoust děsil už na základní škole, nemusíte se ke svým nočním můrám vracet. Písanku vám sice lektorka kurzu, říkající si tematicky Krasopiska, rozdá, ale místo pera dostanete speciální fix. Pro pokročilejší je připravena násadka s inkoustem, ale ani leváci nejsou diskriminováni, pracuje se tu totiž s přímým perem. Krasopiska vypisuje své kurzy vždy 15. dne v měsíci.

Minutový řečník

Poté, co s dalšími maximálně sedmi účastníky zažijete čtyřhodinové interaktivní cvičení, vezme vaše nechuť mluvit před větším počtem lidí za své. Minutový řečník zatočí s nešvary v projevech většiny z nás: parazitními slovy, nedostatečným očním kontaktem, přílišnou gestikulací i chybným postojem těla. Připravte se ale na to, že váš projev bude natočen na video a pak k němu dostanete zpětnou vazbu společně s tipy, co můžete zlepšit. Minutový řečník je oblíbeným kurzem nejrůznějších CEO’s: kurz s pozitivními ohlasy navštívili třeba David Semerád ze STRV nebo Igor Třeslín ze Storyous. Přihlásit můžete sebe i svou firmu, dostupné termíny kurzů získáte obratem při registraci na stránkách.

Dějiny umění ve Winternitzově vile

V unikátním prostředí poslední realizované stavby Adolfa Loose, které se přezdívá Béžová princezna, je připraven cyklus přednášek pro skutečné milovníky umění. V devíti lekcích, které se ve smíchovské Winternitzově vile konají každé první úterý v měsíci od sedmi večer, se probírají speciální témata, trendy a fenomény. Je libo proniknout do tajů brutalistní architektury, seznámit se blíže s dekadentním uměním, českým designem nebo zjistit, jak se prolíná umění a věda? Pak se rychle přihlaste na kurz, u kterého už sice proběhla první lekce, ale dalších osm nabitých na vás ještě čeká.