Šumění lesů a cákání vody. Dokážete si ve vysokých letních teplotách představit lepší kombinaci?

Asi největší boom zažily lesní plovárny za první republiky. V posledních letech ale díky zvýšenému zájmu o životní prostředí a návratu k přírodě zažívají renesanci. Navíc platí, že v čím větší nadmořské výšce jste, tím lépe vám během letních veder bude.

Vybrali jsme pro vás ta nejkrásnější koupaliště se stínem, kde zaručeně osvěžíte tělo a zchladíte hlavu. Vzhůru do lesů!

Retro plovárna Sejfy, Mladé Buky

Výletní roubená hospoda a betonový bazén přírodního koupaliště napájeného potůčkem z Rýchor jsou v provozu už od roku 1932. Bazén se od té doby díky chladivé a čisté vodě i v tom nejparnějším létě dodnes těší oblibě. V areálu je i bývalý tábor, takže pokud se vám na lesní plovárně zalíbí, můžete tu i pár nocí přespat. Na své si přijdou i děti, na místě se totiž nachází volejbalové hřiště, ping-pong i horolezecká stěna.

Přírodní koupaliště U Libuše u obce Luleč

Zatopený lom, který byl na konci 30. let upraven na přírodní koupaliště, si stále drží příjemnou prvorepublikovou atmosféru. Na celkové ploše 6400 metrů čtverečních se navíc nemusíte bát, že by se ve vodě nedalo ani pohnout. V areálu se také nachází dětské brouzdaliště, dva skokanské můstky, čtyři antuková hřiště na volejbal a stará kamenná skluzavka, která budí respekt.

Městské lázně Mšeno

Když už vás vaše letní cesty zavedou do pískovcových skal a hlubokých lesů a údolí Kokořínska, rozhodně nevynechejte zastávku ve Mšeně u Mělníka. Tamní městské lázně, které jako by vypadly z kulis Saturnina, vás díky svému prvorepublikovému původu přenesou do doby o 75 let zpět. Krásné čisté prostředí, v okolí skály, ze kterých vyvěrá pramen zásobující bazén vodou. I proto je zde voda celoročně chladnější a o to více osvěžující.

Lesní koupaliště Velký Šenov

Koupaliště Velký Šenov najdete v lese kousek za městem, kde se po chvilce chůze mezi stromy objeví tři vzájemně propojené nádrže (o celkové velikosti 1800 metrů čtverečních). Betonový bazén, do kterého vtéká čistá pramenitá voda z lesních pramenů, má i skokanskou věž vysokou pět metrů, dětskou skluzavku a dětské brouzdaliště. Na místě je i stánek s občerstvením, takže svačiny balit nemusíte.

Koupaliště Jemnice

Jak náš biotop vypadá? Nyní si ho můžete prohlédnout ze všech stran 🙂 Budeme moc rádi, pokud budete sdílet mezi své přátele. Děkujeme ?

Posted by Přírodní koupací biotop Jemnice on Wednesday, July 24, 2019

Krásné koupaliště mezi vysokými smrky, které se nachází na Vysočině v nadmořské výšce 470 metrů, ještě minulý rok vypadalo úplně jinak. Starý nevyhovující bazén fungující na principu chemického čištění se kraj rozhodl zrekonstruovat na biotop se slanou vodou, který mnohem lépe zapadá do okolní přírody.

Lesní koupaliště Kytlice

Malebný lesní rybník, upravený už v roce 1907 jako koupaliště, se nachází v lesích Lužických hor nedaleko hory Klíč. Místní i každý, kdo sem přijede na výlet, o něm mluví jako o jednom z nejkrásnějších přírodních koupališť v zemi. Dá se v něm koupat i jezdit na lodičkách a dětem se určitě bude líbit vodník Šmidrkal, který tu tiše hlídá od doby, co ho český spisovatel pohádek a scenárista dětských filmů Jan Ryska vymyslel.

Lesní koupaliště Liberec

Ještě před několika týdny to tu vypadalo bídně. Lesní koupaliště v Liberci bylo plné bahna a sezonu začalo dost neslavně. Jedno z nejznámějších lesních koupališť v Česku je teď opravené, dopouští se a provoz letos rozbíhá pomaleji. Oblíbené koupaliště vystavěné za první republiky se nachází v Lidových sadech. Napájí jej Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení, a nově i podzemní vrt, který má zajistit zdroj vody pro koupaliště i při extrémním suchu.