I když měla Petra Čopová nalinkovanou budoucnost v rodinné firmě, která vyrábí betonové prvky, nejdříve se rozhodla vydat svou vlastní cestou.

„Měla jsem vlastní advokátní kancelář. A to proto, že jsem vlastně na dnešní dobu měla poměrně brzo děti,“ začíná vyprávět v dalším Forbes Byznys podcastu dnes už jednatelka společnosti CS-Beton jejího otce Josefa Matějky s téměř dvoumiliardovými tržbami.

„Dvakrát nebo třikrát jsem vyhořela. Zastavila jsem, až když jsem zjistila, že se to podepisuje na mém zdraví,“ přiznává Čopová, která se ve firmě věnuje zejména právu a marketingu a která se v podcastu dotýká i toho, s čím dnes z pohledu byznysu v CS-Betonu nejvíce bojují.

Jednou z věcí, které pozorují, je totiž čím dál větší nechuť lidí k práci. „I když nabízíme velmi dobré platové podmínky, velice často slyšíme, že těm lidem o peníze zase až tak moc nejde. Chtějí mít klid, nechtějí moc pracovat. A s tím nic nenaděláte,“ říká v podcastu Čopová a dodává, že tento trend přišel z Německa.

„Ta vlna podle mě cestuje Evropou směrem na východ a jednou dojde do nějakého konce. A pak nevím, kdo bude dělat,“ říká spolumajitelka CS-Betonu.

Kam až může zajít neochota lidí pracovat a co to bude znamenat pro ekonomiku? Jak se CS-Betonu daří a kdy dojde u Matějků k předávání žezla? Je růst cen stavebních materiálů za námi? To vše si poslechněte v dnešním podcastu.