skip to main content
Investice

Enern a ČEZ vsadily na topenáře. Český startup cílí na střední Evropu

2 minuty čtení

Je to ani ne čtvrt roku, co jsme psali o letošním více než šestinásobném růstu českého startupu Topíte.cz, který digitalizuje segment topenářství. Radostná čísla se v podstatě přesně rok poté, co firma

Reklama
získala 20 milionů korun od fondů Enern a Presto Ventures (dříve Bohemia Venture Capital), přetavila do další investice.

Částku 80 milionů korun do ní ve středu nově přilil opět Enern, tentokrát ve spojení s fondem Inven Capital, za kterým stojí energetická skupina ČEZ.

„V Enernu věříme týmu Topíte.cz už od jejich prvních dní. Spojuje nás vidina topenařiny bez nepříjemných překvapení a nutnosti neustálého nahánění dodavatelů,“ komentuje investici Tomáš Obrtáč, investiční partner skupiny Enern, která v českém startupu drží více než třetinový podíl.

Topíte.cz, které před dvěma lety založili topenáři Karel Náprstek, Jiří Švéda a Daniel Helcl, tak od svého vzniku vybralo od investorů přes 100 milionů korun. Nově získané prostředky přitom půjdou hlavně na rozšiřování týmu v České republice a také na zahraniční expanzi plánovanou na začátek příštího roku.

Reklama

Firma na cestě za svým cílem stát se největší svého druhu v regionu prvně zamíří do Polska. „Máme v plánu stát se do roku 2024 lídrem v regionu CEE,“ řekl už dříve Forbesu jeden ze spoluzakladatelů Daniel Helcl, který se svými kolegy drží 27,5 procenta.

Spoluzakladatel Topíte.cz Daniel Helcl

Topíte.cz skrz svou platformu propojuje domácnosti s topenáři, prodává tepelná čerpadla, kotle nebo i klimatizace a letos chce uzavřít smlouvy za 80 milionů korun. Už dnes je přitom největší topenářskou firmou v Česku.

„Loni jsme v prvním pololetí uzavřeli smlouvy za necelých 5 milionů korun, letos jsme ve stejném období měli uzavřené smlouvy v hodnotě 28,7 milionu,“ ilustroval letošní rychlý růst Daniel Helcl.

Firma se v prosinci bude stěhovat z Chuchle do nových prostor na pražském Zličíně, kde plánuje vytvořit showroom tepelných čerpadel pod názvem Topíte.cz akademie. Showroom nebude sloužit jen pro prezentaci zařízení, ale i pro školení jejich montáže.

Podpořit prodeje by do konce roku měla i nová aplikace s názvem Kotelna a s ní spojený marketplace, jejíž spuštění je na spadnutí a která by Topíte.cz měla otevřít i dalším řemeslníkům.

Reklama
Reklama