skip to main content

Éra sneakers nekončí. Jaké si do botníku pořídit letos?

1 minuta čtení

Tenisky se v posledních letech staly neodmyslitelnou součástí každého botníku i šatníku. Nosí je všichni, takřka celoročně a skoro kamkoli. Jaké si pořídit tento rok?

Trend #1 – Zpátky do minulosti

V loňském roce vládly devadesátky světu. Dekáda, na kterou by mnozí raději zapomněli, byla vidět na každém kroku – oblíbili si ji obzvlášť teenageři, kteří ji v plné parádě nikdy nezažili.

Reklama

Nejinak tomu bude i letos. Opět se tak na jaře můžete těšit na retro siluety a neotřelé kombinace barev. Old school klasiku letos navíc místy okoření moderní dotyk v podobě pohodlných podrážek a materiálů. 

Trend #2 – Z hor do města 

Vzpomínáte na pohorky? Při jejich výběru dřív vyhrávala spíš funkčnost než samotný vzhled. To se ale mění. Do oblasti městské módy a streetwearu se dostává trend outdoorem inspirovaných tenisek.

Reklama

Nazývají se doslova „trail inspired“ sneakers a dají se sehnat jak u cenově dostupných výrobců, tak jako high-fashion produkty za desítky tisíc korun. V každém případě je to něco, co by v botníku nemělo chybět nikomu, kdo chce zůstávat v souladu s aktuálními trendy. 

Trend #3 – Oslava barev

Bláznivé a pestré barvy. I toto je heslo letošní teniskové sezony. Snad každý sneakers brand v tomto roce přináší alespoň několik sytě barevných, místy až vesmírných modelů.

Platí zde pravidlo „víc je víc“, takže se vůbec nemusíte bát barevných kombinací. Jen tohle totiž rozbije černobílé outfity, kterých jsou v ulicích stovky.

Reklama
Reklama