skip to main content

Film na dnešní večer: Zúčtování s rokem 2020, izraelské tajné služby nebo komedie o nechtěném Adolfovi

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů pro vás připravila redaktorka Klára Řepková.

Reklama

Smrt do roku 2020
(Netflix, 70 minut, 2020)

Minulý rok měl v sobě tolik kalamit, že by vystačily na celou dekádu, a možná jste tak už zapomněli, co všechno se loni přihodilo. V tom případě vám to připomene mockument z dílny Netflixu s anglickým názvem Death to 2020. Pokud se ptáte, proč by si kdokoli při smyslech chtěl připomínat tak hrozný rok, může vás obměkčit obsazení: Samuel L. Jackson, Hugh Grant, Leslie Jones, Lisa Kudrow… 

Ano, bez mučení přiznávám, že Smrt do roku 2020 není ta nejvíc intelektuální zábava. Ale tomu, abyste se u ní večer odreagovali a nakonec zamáčkli slzu, jak příšerné to celé bylo (a vlastně pořád je), poslouží ideálně.

Fauda
(Netflix, 3 série, 36 dílů, 2015)

Reklama

Akční filmy a seriály mě vlastně vůbec nebaví, ale Faudu jsem doslova zhltla a po konci zatím poslední série chvíli cítila zvláštní prázdnotu. Stejně to měl nejspíš každý, kdo dal na moje nadšené přesvědčování a seriál si pustil.

Izraelský seriál s arabským názvem (Fauda znamená v arabštině „chaos“ a izraelské tajné služby prý výraz používají jako signál, že mají na misi problém) sleduje jednotku izraelské tajné služby, která se vydává na palestinská území a snaží se zastavit teroristy.

I když by zrovna tohle téma mohlo snadno sklouznout k propagandě, černobílé rozdělení na dobré a špatné nečekejte. Místo toho se obrňte, oproti hollywoodským trhákům má Fauda mnohem větší „grády“.  

A co třeba Adolf?
(HBO GO, 91 minut, 2018)

Německý humor nemusí být pro každého, ale tenhle film o tom, jak se může večeře s rodinou a přáteli zvrtnout, stojí za to. Začne to vlastně nevinným vtípkem, kdy jedna z postav řekne ostatním o svém plánu pojmenovat svého nenarozeného syna Adolf.

Následná hádka se rychle stočí k rodinným křivdám a odhalení nepříjemných a přinejmenším překvapivých rodinných tajemství, nicméně dramatické slovní přestřelky na obrazovce vedou naštěstí spíš k smíchu. V roce 2012 velmi podobný film natočili i Francouzi, mě ale víc pobavila verze západních sousedů – kterou navíc najdete na HBO GO.

Reklama
Reklama