skip to main content

Hollywoodská Sodoma a Gomora a další dva filmové tipy na večer

3 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio si pro vás připravil redaktor Mikoláš Rec.

Hollywood

Reklama

(Netflix, jeden díl přibližně 50 minut, 2020)

Jim Parsons, známý především jako dr. Sheldon Cooper, vystupuje v tomhle seriálu v dosti odlišném, nelichotivém světle. Minisérie Hollywood vás přenese do prostředí filmových studií v poválečném období, kdy jsou začínající herci ochotni podstoupit takřka cokoliv, aby se dokázali uplatnit v showbyznysu. A Henry Willson, jak zní jméno Parsonsovy postavy, je po vzoru afér kampaně Me Too připraven toho náležitě využít.

Hollywood je série plná intrik, rasismu, sexu i filmového byznysu minulého století, kterou byste rozhodně neměli minout.

Noc v Roxbury

(Google Play, 82 minut, 1998)

Reklama

Jak se říká mezi studenty – středa je malý pátek. Bohužel, teď se dá návštěva tanečního klubu uskutečnit jen velmi těžce, a hlavně ne legálně. Mou odpovědí na středeční dilema, co s nabytým časem, je proto film, který vás vezme do útrob jednoho z nejlepších klubů v Los Angeles. O tom, že do Roxbury není vůbec snadné se dostat, vědí i protagonisté Will Ferrell a Chris Kattan.

Kultovka, která sází na dosti odlehčený druh humoru a svým tvůrcům vydělala přes 30 milionů dolarů, vychází ze série komediálních skečů The Roxbury Guys, vysílaných v rámci Saturday Night Live americké televizní stanice NBC.

Chalífát

(Netflix, jeden díl cca 50 minut, 2020)

Se začátkem pandemie zájem médií i politiků o problematiku konfliktu na Blízkém východě značně opadl. Tato minisérie však zůstává aktuální i nadále. Když jí dáte šanci, nechá vás nahlédnout do pozadí radikálního evropského islámu i do Rakky podmaněné ISIS. A přitom vás s velkou pravděpodobností pohltí. Navíc z ní na sto honů čiší kvalita a atmosféra skandinávské produkce.

Reklama
Reklama