Jak být v prosinci ještě o něco lepší? Probuďte altruistu, kterého má v sobě každý. V praxi to znamená, že obdarujete ty, kteří jsou jakkoliv znevýhodnění nebo slabší.

Projektů je spousta, záleží na tom, který je vašemu srdci bližší. Můžete si také vytvořit pomyslný adventní kalendář dobročinnosti, kdy každý den vykonáte něco prospěšného pro okolí. Může to být úplná maličkost: i ve vašem extrémně nabitém diáři si najdete čas a vyvenčíte psa staršímu sousedovi, nebo kolegovi, kterému se rozbilo auto, vyzvednete děti ze školky.

Nejjednodušší je věnovat něco hmotného lidem v nouzi, proto na nic nečekejte a podpořte projekty, které jsou vašemu srdci nejbližší.

Ježíškova vnoučata

Projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu plní přání seniorům, pro které byl letošní rok opravdu velmi náročný. Není vám osud těch nejstarších lhostejný? Můžete se buď stát Ježíškovým vnoučetem a splnit přání ze seznamu (najdete zde třeba prosbu o CD přehrávač, teplé prádlo, ale i čokoládu nebo model lodi na skládání), či přispět financemi.

Dobré víly dětem

Aukce, kde se do 13. prosince online draží obrazy, grafiky a další předměty věnované slavným osobnostem. Patronát drží herci Jan Cina a Petr Vančura a podtitul akce zní #objetijevicnezhracka.

Krabice od bot

Dárek pro dítě ze sociálně slabé rodiny můžete poslat velmi snadno. Vyberte si nejbližší sběrné místo projektu Krabice od bot a dále jak starého chlapce či dívku chcete obdarovat. Zabalte dárek do krabice od bot – potěší například hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetika a doplňky, vše v bezvadném stavu.

Odneste krabici na místo určení a organizátoři se postarají o to, aby se dostala do správných rukou. Celý proces můžete zjednodušit tím, že pošlete krabici online.

Skutečný dárek

Vaši blízcí mohou pod stromečkem najít certifikát o tom, že jste jim pomyslně věnovali výživu pro hladové děti, měsíc doučování či 10 tisíc litrů pitné vody. V některých rodinách už je tradice obdarovávat se Skutečným dárkem tak zakořeněná, že si bez něj Vánoce nedovedou představit.

Adopce na dálku

Pomozte dítěti ze znevýhodněné části světa dosáhnout jeho snu a podporujte jeho vzdělání. Anastasii z Běloruska je 10 a chtěla by být malířkou, devítiletá Sandra z Ugandy zas touží být mechaničkou a sedmiletý Prem z Indie chce být učitelem. Adopci na dálku můžete vykonat kdykoliv během roku, ale adventní čas je pro takové rozhodnutí nejlepší.

Nocleženka

Za stokorunu umožníte člověku bez domova strávit noc v teple. Pro někoho samozřejmost, pro jiného velký luxus. Vánoce v noclehárně Armády spásy sice nejsou vysněným místem pro nikoho, ale v tíživé životní situaci je dárkem i vykonat osobní hygienu, dostat horkou polévku a šance promluvit si se sociálním pracovníkem.