skip to main content
Byznys

Jan Barta a spol. investují do sportovní aplikace pro instagramovou mládež

S pozoruhodnou investicí se vytasila skupina Pale Fire Capital. Investiční trio ve složení Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý investuje až desítky milionů korun do aplikace Sportlito, umožňující sportovním fanouškům vychutnat si nejzajímavější momenty jejich oblíbených klubů a atletů.

Sportlito reaguje na několik trendů, mezi nimiž je stále se zkracující pozornost, stejně jako zvyk sledovat obsah na sociálních sítích. Mladá firma zkrátka uživatelům naservíruje koncentrovaný sportovní zážitek na míru.

„V reálném čase dokážeme vyprávět příběh Manchester United v zápase proti Paris Saint-Germain, ale zrovna tak můžeme vyprávět příběh Bruna Fernandese nebo Neymara ve stejném zápase,“ vysvětluje zakladatel a CEO projektu Antonín Parma (na úvodní fotografii druhý zprava).

Parma se svým týmem staví řešení, které kompletní proces tvorby obsahu automatizuje. K tomu mimo jiné využívá živá data a streamy fotografií od předních sportovních fotografů.

„V datech umíme nacházet momenty, které jsou pro fanouška relevantní, sestavit k nim veškeré potřebné informace a ty zasadit do širšího kontextu,“ podotýká Parma, který je v digitálním prostředí kovaný.

Reklama

V minulosti měl podíl v digitální agentuře Nydrle a byl jedním ze zakládejících členů Kindred Group – skupiny spjaté primárně se jménem Michala Nýdrleho, který ji před třemi lety s velkou pompou prodal do rukou Publics Groupe.

Před Sportlitem působil Parma téměř pět let jako kreativní ředitel v českém technologickém zázraku Livesport, kde mohly jeho nápady získávat konkrétnější obrysy. Na konci roku 2019 se pak spojil s dalším bývalým kolegou z Livesportu a pustili se společně do prototypu.

Dnes je v rámci betatestování aplikace dostupná na App Storu i Google Play a plné spuštění se plánuje na podzim letošního roku, kdy bude možné sledovat momenty z hlavních fotbalových lig. V budoucnu se má přidat basketbal, motosport, ale třeba i e-sport.

Široce rozkročená skupina Pale Fire Capital, v jejímž portfoliu je Aukro, nábytkářské Favi i saunové světy, na poli sportu dosud neměla stopu, ačkoli je všem partnerům blízký.

„Antonín nás myšlenkou na vytvoření globální platformy rychlého sportovního zpravodajství pro mladé fanoušky nadchnul hned na první schůzce,“ říká Dušan Šenkypl (na úvodní fotografii zcela vpravo), který se netají tím, že do Sportlita vkládá obrovské naděje.