skip to main content

Jezero, ranč i safari. Tohle jsou ty nejkrásnější svatební destinace

V posledních letech se rozmohl trend říct si ano v krásné scenerii. Kostely, zámky a úřady tak už definitivně nahradily venkovních svatby a dnes není nic neobvyklého brát se v lese, na louce nebo u potoka.

Je libo svatbu na samém kraji světa nebo třeba v poušti při západu slunce?

Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější místa, kde do manželského svazku vstupují ti, o nichž se píše na stranách amerického vydání magazínu Forbes. A vy byste mohli také.

Zahrada Shakusuien, hotel Four Seasons, Kjóto

Reklama

Jedno z nejkrásnějších a nejklidnějších míst na Zemi, zahrada Shakusuien v japonském Kjótu, vzniklo podle legendy před 800 lety. Stvořil ho nejstarší syn slavného samuraje Kiyomoriho Tairy jako oslavu epické básně Příběh rodu Taira.

Uprostřed zahrady, která se považuje za jedno z historicky nejvzácnějších míst celého Japonska, se nachází jezero s tisíci kapry koi a kolem něj mezi stromy jsou schované altány, kde si před obřadem můžete uklidnit mysl tradičním čajovým rituálem. Připravte se, že za svatbu na tak výjimečném místě si připlatíte. Už jen jedna noc v klasickém pokoji hotelu Four Seasons vyjde zhruba na 25 tisíc korun.

Poušť Moab v Utahu při západu slunce

Pokud toužíte po intimní svatbě, mezi červenými skalami utažské pouště se bez větších problémů před civilizací schováte. Jen na rozdíl od zahrad v Kjótu poblíž nestojí pětihvězdičkový hotel s michelinskou restaurací. Poušť je prostě poušť, proto je lepší svatbu pojmout jako několikadenní glamping.

O naplánování svatby v poušti, třeba při západu slunce, kdy zbarvení skal dostane ještě větší intenzitu, se postará lokální svatební agentura, která vyřídí veškerá potřebná povolení i servis. A kdo nemá strach z výšek, může vstoupit do manželství na gumové pavučině nad desítky metrů hlubokým kaňonem.

Safari v africkém Krugerově národním parku

Reklama

Na luxusní svatbu v divočině vy ani vaši hosté jen tak nezapomenete. Z Johannesburgu si objednejte malé (nebo větší, pokud máte víc hostů) soukromé letadlo a během několika desítek minut přistanete v srdci Krugerova národního parku uprostřed stád slonů, žiraf i lvů a taky kolem vás bude poletovat 227 druhů motýlů.

Ubytování a kompletní svatební servis zajistí pětihvězdičkový kemp Londolozi, kde vám naplánují i cesty po okolí, třeba k Viktoriiným vodopádům. Pokud je pro vás na prvním místě udržitelnost, ubytujte se v komplexu Singita – sice zaplatíte téměř 100 tisíc za noc, ale v ceně je i příspěvek na školení skautů, kteří bojují proti pytlákům, a šestitýdenní náklady na provoz místního centra, které vzdělává zájemce v oblasti životního prostředí. Takže se můžete vzít s klidným svědomím.

Jezero Wanaka, Nový Zéland

Vzít se skoro až na samém okraji světa můžete na jednom ze skalních výběžků novozélandského jezera Wanaka. V okolí je vinařská oblast, svatební recepci můžete naplánovat na jedné z tamějších vinic.

Asi nejpříhodnější je Rippon Hall, vinice s biodynamickým vínem, kde věří, že láska svatebčanů vstupuje do místní půdy a hrozny mají pak ještě sladší chuť.

Na ranči v Patagonii

Pravá svatba pro všechny malé holky, jež milovaly koně, a pro všechny kluky, kteří chtěli být kovboji. Pončo přes sebe, klobouk na hlavu, nazout kožené holínky a vyskočit na koně. Projet na nich můžete mnoho zajímavých lokací, od hor po jezera, na jejichž břehu můžete uspořádat piknik.

Za hlavní místo konání svatby si můžete zvolit ranč Estancia Arroyo Verde, kde se vyspí až 20 hostů, ale především ochutnáte místní výbornou patagonskou kuchyni.

Reklama
Reklama