Skupina PPF na svém webu zveřejnila video, které na YouTube neoficiálně kolovalo od dubna. Je na něm tragicky zesnulý Petr Kellner popisující sám sebe i firmu.

Po letech tak můžeme alespoň částečně nakouknout do hlavy jednoho z nejtajemnějších představitelů českého byznysu, který dokázal vybudovat rozsáhlé impérium, jehož vliv je citelný i daleko na východě.

Podnikatel, táta, pravicový člověk se silným sociálním cítěním, introvert. Těmito slovy se Kellner představuje v úvodní komorní části, která působí jako střípky jeho osobního profilu.

Následují záběry z eventů Cetin Day a PPF Town Hall, kde Petr Kellner hovoří například o tom, kdy skončit v práci, nebo jak by byl rád, aby na PPF byli lidé v Česku pyšní.

„Chci ukázat světu, že z takhle malé země jsme schopni udělat něco, co má otisk ve světě, což si myslím, že se nám, lomeno mně, daří,“ říká ve videu Kellner.

„Co si myslím, že se naopak nedaří, je, aby Češi v Česku (a to nemluvím jenom o PPF) byli pyšní, že tady někdo vybudoval něco, co je schopno konkurovat ve světě.“