skip to main content

Kam o víkendu na kafe? Centrum postindustriální Ostravy má co nabídnout

Stejně jako město samotné, tak i ostravská gastronomická a kavárenská scéna vstává v posledních letech jako fénix z popela. Nebo spíš z popílku, který desítky let produkovaly koksovny a vysoké pece v těsné blízkosti historického centra.

Doba se ale mění, vzduch se pročistil, na místě, kde stávala koksovna Karolina, roste nová čtvrť a ve městě vzniká řada zajímavých podniků – jedny si budují vlastní identitu, ty další navazují na takřka stoletou kavárenskou tradici.

Přinášíme vám proto několik tipů, kam v centru moravskoslezské metropole vyrazit nejen za dobrou kávou, ale také za zážitkem.

Kavárna Elektra

Reklama
Foto J&T Banka café | Kavárna Elektra

Jedním takovým podnikem s prvorepublikovou tradicí je kavárna Elektra, kterou najdete přímo na hlavní ostravské třídě v centru města. Podnik v roce 2012 převzala J&T Banka, která investovala nemalé prostředky do obnovy interiéru, jehož vyvrcholením je zlatem vykládaný strop. Kavárna tak sice dýchá luxusem, ceny se ale nijak nevymykají současnému standardu.

Pet Punk

Pokud si u kávy rádi dopřejte i dávku osobité atmosféry, pak oceníte útulný podnik PetPunk na Nádražní ulici.

City.City

Když zamíříte do restaurace Loft, která funguje v rámci hotelu City.City, a to třeba jen na onu kýženou kávu, litovat rozhodně nebudete. Zárukou kvality je už jen fakt, že stylový podnik, který spolu s hotelem znamenal nový impulz pro dlouho opomíjenou část centra, vlastní manželé Hradilovi, známí díky butik hotelům Mezi plůtky a Mezi Lukami v podbeskydské Čeladné.

Reklama

Bolt Tower

Z vrcholu Bolt Tower, za níž stojí známý vítkovický tandem Světlík–Pleskot, se při dobré kávě můžete pokochat výhledem na černou Ostravu. Tedy pozor, když se na město podíváte takto s osmdesátimetrovým nadhledem, zjistíte, že by se spíše hodilo označení zelená.

V Zahradní

Hledáte klidné zákoutí, kde si kávu opravdu vychutnáte? Pak zkuste tuto útulnou kavárnu v Zahradní ulici.

Bo Bistro Store

Kafe s výhledem na katedrálu a výtečný langoš navrch. Když zapadnete do tohoto útulného podniku v těsné blízkosti konkurenční Ostravanky, rozhodně nebudete litovat. Takový langoš by totiž člověk dnes už jen s těží pohledal.

CØKAFE

A na závěr tady máme ostravskou stálici, která ve městě provozuje už tři pobočky. Za opravdu výjimečným zážitkem ale doporučujeme vyrazit do Vítkovic.

Reklama
Reklama