Letos konečně mají jarní prázdniny své jméno oprávněně. I přes polovinu února je venku pocitově takřka jaro, nic to ale nemění na tom, že prázdniny v mnoha českých školách pokračují ještě do poloviny března.

Pokud zatím nemáte plány, přinášíme tipy na ubytování na horách, kde se dá užít rodinná dovolená – ať už je sníh, nebo ne. 

Dachsteinkönig Familux Resort, Gosau, Rakousko

Chcete to nejlepší pro děti? Rakouský web kinderhotel.info už pošesté připravil výběr padesáti nejlepších hotelů pro rodiny s dětmi, vítězem je apartmánový hotel Dachsteinkönig v Gosau, kde se dětí opravdu nebojí.

Jen podívejte: nabízejí hlídání dětí od chvíle, kdy jim je alespoň sedm dnů (!). Samozřejmostí je animační program, lyžařská škola, menu ve vlastní dětské restauraci, velká herna nebo třeba samoobslužná zmrzlinárna a mnoho dalších lákadel.

Všechny pokoje mají navíc i vlastní dětský pokojíček. Majitelé si ale zakládají i na tom, že mají co nabídnout taky dospělým, pro které je vedle wellness a saun třeba gurmánská kuchyně, široká nabídka vín a automat na víno nebo třeba živá hudba v baru. A když je ta zima: jen kousek od hotelu je lanovka, která vede do rozsáhlého skiareálu Dachstein West. 

Orea Resort Horal, Špindlerův Mlýn

Když jde o děti a ubytování v hotelech, je v Česku jedno jméno, na které mnozí rodiče nedají dopustit. Hotely Orea se na rodiny s dětmi zaměřují a nabízejí služby od omalovánek v restauraci přes brouzdaliště u bazénu až po dětský koutek, hernu a chůvy na hlídání. Tak je to i v Horalu ve Špindlerově Mlýně, kam se dá v klidu vyrazit s většími i menšími dětmi. 

Aldrov Resort, Vítkovice v Krkonoších

Kdo je raději stranou velkých davů, toho může zaujmout tenhle nový resort, který je přímo na sjezdovce skiareálu Aldrov v Krkonoších. Voní dřevem a nabízí pestrou škálu apartmánů, u kterých si tvůrci zakládali nejen na stylovém designu, ale i využití přírodních materiálů. Nechybí wellness, sauny nebo třeba bazén, které při špatném počasí zabaví nejen dospělé, ale i děti. 

Chaloupka Dvě sestry, Kořenov

Na pomezí mezi Krkonošemi a Jizerskými horami je chaloupka, která na první pohled působí jako jedna z mnoha roubenek. Když ale člověk vejde dovnitř, zjistí, že tenhle dům drží krok s dobou.

Moderně zařízená stavba je jen nedaleko od sjezdovek, má i saunu s kouzelným výhledem a uvnitř dost prostoru pro rodinnou pohodu.

Apartamenty Ski & Sun, Świeradów-Zdrój, Polsko

Letní dovolená v Polsku už nějakou dobu není z říše sci-fi. Čím dál víc Čechů ale objevuje Polsko i v zimě, stačí přejet hranice směrem na sever a vydat se třeba do jedněch z nejvýše položených apartmánů v Polsku, ke kterým se dá dostat nejlépe kabinovou lanovkou. Auto nechá člověk pod kopcem a vzhůru „domů“ lanovkou. Takový přístup k bydlení ocení i děti.

Naturhotel Forsthofgut, Leogang, Rakousko

V tomhle kouzelném hotelu v rakouském Leogangu dobře vědí, že svoji zábavu chtějí děti i dospělí. Například místní bazén a velkolepé wellness je proto chytře rozděleno do částí, které jsou určené dětem, a na ty, kam smějí jen dospělí.

Pro děti je tu kromě klasického vybavení, jako je herna, i parkurové hřiště, dětské dílny a i jezdecká škola. Teď se ale nabízí spíš využít lyžařských možností, hotel je přímo na sjezdovce místního skiareálu. Vyhlášené je tohle místo ale ještě pro jednu věc: skvělá lokální kuchyně a domácí pochoutky od sýrů až po maso, které rodina majitelů hotelu vyrábí už po několik generací. 

Amenity Hotel & Resort Lipno

Když už jsme na jihu, tak můžeme zastavit ještě na Lipně nad Vltavou, které je v zimě i v létě rájem pro rodiny. Amenity Hotel & Resort Lipno přitom nabízí různé možnosti ubytování od hotelových pokojů po samostatné domy. Vyhlášené jsou místní snídaně i možnosti vyžití pro děti i dospělé za každého počasí. Do začátku března tady navíc nabízí i animační program.