Je zima, brzo tma, a navrch pandemie, kdy je lepší zůstat večer doma ve společnosti dobrého filmu nebo seriálu. Každý den vám proto přineseme jeden redakční tip, který vám ušetří hledání na vaší oblíbené streamovací platformě.

Deset let se mi nestalo, abych koula do čtyř do rána na seriál a ještě o středoškolácích. Baby je vskutku podařená emoční sada bez jediného klišé se skvělou výpravou a hudbou, díky které se přiblížíte vlastním dětem a ještě pochopíte, před čím je chránit. 

Italský seriál o třech řadách inspirovaný skutečnou událostí s mladými autentickými herci, kteří jsou naprosto skvělí vás chytne od prvních dílů. V těch žijí svůj příběh především dvě studentky na střední škole, které mají jak by se řeklo romanticky hluboké a velké přátelství, ve kterém jedna postupně stahuje druhou k prostituci, ale formou bez jediného hnusu.

Jsou mladé, krásné, jedna bohatší, druhá chudší, jedna rebelka druhá slušná školačka a sportovkyně, ale obě otrávené ze školy, spolužáků i rodin. Snadno je tak přitáhnou noční kluby, peníze a sex, díky čemuž žijí dvojí život a nikdo o tom nemá ani potuchy. 

Vše plyne tak nějak po italsku, se třpytivou dokonalostí, i když jde spíš o smutný příběh, který ale zase ukazuje i to, jak si mladí lidé pomáhají i na úkor sebe samých, protože to považují za správné. Objeví se zde hodně zajímavých neméně důležitých vedlejších rolí a jejich příběhů, které všechny série ještě obohacují.

Tahle ztráta naivity a marnění vlastního mládí je zachycená výbornou kamerou, neméně skvělým střihem a doprovázená současnou moderní hudbou, kterou si jako soundtrack na Spotify zamilujete. Všechny postavy jsou autentické, charismatické a ani jednou nejsou trapné. Což je mimochodem zajímavé samo o sobě.

Prostředí Říma dává celému seriálu šťávu, nechybí krásné byty, šaty, kluby. A i když vás budou občas štvát jak jsou “mladí a hloupí”– úplně je pochopíte a budete jim fandit, protože každé jejich jednání je vlastně opodstatněné a někdy i dojemné.

Zkrátka senzačně natočený seriál z produkce Netfilxu, při jehož sledování nemusíte bydlet v Římě, abyste pochopili, jak snadno se podsvětí může dotknout vás i vašich dětí, které by se mimochodem měli dívat s váma. A italština jako třešnička na dortu k tomu.