Na oběžnou dráhu si v létě možná zaletí Jeff Bezos, vy ale můžete za hvězdami vyrazit taky. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější luxusní resorty na odlehlých místech, kde budete moct mít tolik soukromí, kolik budete chtít – a k tomu vesmír možností.

Daleko od světa: Brando

Brando (hádejte, kdo na ostrově žil) běžně najdete v top desítce nejluxusnějších hotelů světa. Na ostrov Tetiaroa ve Francouzské Polynésii se dostanete pouze soukromým letadlem.

Do 35 luxusních vil s privátním bazénem, které jsou rozmístěny po celém ostrově, se vejde maximálně 82 hostů. Aby služby byly perfektní, bude se o vás starat jednou tolik zaměstnanců, ty ale uvidíte jen tehdy, když sami budete chtít.

Dva týdny vás v tomhle soukromém ráji vyjdou na 555 tisíc korun. Žít si jako Marlon Brando prostě něco stojí.

Na Olympu: Amanzoe Resort

Soukromý plážový klub, dva bazény, tělocvična, lázně, jógové studio, tenisové kurty a motorové čluny na výlety po okolních ostrovech… Takhle nějak si asi žijí řečtí bohové. A vy můžete taky.

Za pouhých 125 tisíc za noc. Hotel ze sítě Aman se vyznačuje moderním designem s odkazem na klasickou antickou architekturu. Jestli k večeři podávají ambrózii, už musíte zjistit sami. 

Oáza v poušti: Al Faya Lodge

Spojené arabské emiráty nejsou jen vysoké věže a spletité súky v Dubaji a Abú Dhabí, ale i nekonečné duny, které si přímo říkají o využití.

Moderní a minimalisticky designově pojatý hotel Al Faya Lodge se nachází na úpatí hory Alvaah v prehistorické karmínové pouštní krajině. Pokud máte akcie v tekutém zlatě, jistě oceníte, že hotel je postaven v blízkosti první ropné pumpy v zemi.

A není to jen tak nějaká benzinka – vzhledem k tomu, že těžba ropy je pro ekonomiku Spojených arabských emirátů stále většinovým vývozním artiklem, jedná se o kus historie. Noc v hotelu vás vyjde na krásných 33 300 korun.

V divočině: Singita

Na dovolenou v divočině jen tak nezapomenete. Z Johannesburgu si objednejte malé soukromé letadlo a během několika desítek minut přistanete v srdci Krugerova národního parku uprostřed stád slonů, žiraf i lvů a taky kolem vás bude poletovat 227 druhů motýlů.

Pokud je pro vás na prvním místě udržitelnost, ubytujte se v komplexu Singita – sice zaplatíte téměř sto tisíc za noc, ale v ceně je i příspěvek na školení skautů, kteří bojují proti pytlákům, a šestitýdenní náklady na provoz místního centra, které vzdělává zájemce v oblasti životního prostředí.

Takže si koupíte výlet na safari, ale taky jízdenku první třídou přímo do nebe.

Na osmnácté jamce: Costance Lemuria

Hotel: Constance Lemuria Bílé písky, které se vlévají do slaných tyrkysových vln na pláži Grosse Roche, jsou často jmenovány jako jedno z nejkrásnějších míst na planetě Zemi.

Kousek od nich se ale nachází jedno z nejkrásnějších míst celého světa pro milovníky golfu. Lemuria je jediné osmnáctijamkové hřiště na Seychelách, a navíc s překrásným výhledem na okolní pláže i kopce. Pokud budete na chvíli ochotní odložit golfovou hůl, můžete si užít výlet lodí na nedaleký ostrov obývaný pozemními hnízdními rybami a obřími želvami, které zažily i vládu královny Viktorie.

Na kole se můžete projet do rezervace s černými papoušky. Ale neuděláte chybu, ani když prostě chvíli nebudete dělat nic. Protože i to jde v hotelu Constance Lemuria, kde vás noc vyjde zhruba na dvacet tisíc korun, velmi dobře.

On the top: Anantara Al Jabal Al Akhdar

Jestli už jste byli v Ománu, pak víte, že jeho největší krásy objevíte jen s pohonem 4 x 4. Nejluxusnější hotel Středního východu Anantara Al Jabal Al Akhdar je přesně toho důkazem.

Představte si ten večer – ležíte v bazénu, je příjemných třicet stupňů, máte drink v ruce, díváte se z výšky 1800 metrů nad mořem do nádherně zbarveného údolí pohoří Džebel Achdar a kolem vás občas proběhne stádo divokých koz mířící do sadu s granátovníky.

Jedna noc v tomto luxusu na vrcholku hory startuje na šesti tisících korunách, pokud ovšem chcete sedmisetmetrové apartmá hodné šejka, pak si připravte zhruba sto tisíc na noc. 

Uprostřed vodopádu: Lemala Wildwaters Lodge

Už jste si někdy dávali večerní koupel ve vaně s výhledem přímo na řeku Nil? Že jste do dneška ani netušili, že něco takového chcete zažít?

Hotel Lemala se už podle celého svého jména nachází přímo na divokých peřejích řeky Nil. Na žulových skalách, které se z ní tyčí, stojí pouze deset samostatných bungalovů.

Divoká řeka může znamenat jen jednu věc – rafting. Pokud chcete držet adrenalin na uzdě, můžete si v řece zaplavat i ve speciálním přírodním bazénu vyhloubeném přímo do jedné ze skal.

Cena za noc vás vyjde v přepočtu zhruba na dvanáct tisíc korun.